Jeffrey'in Başdanışmanı, PKK'yı neden kınadığını açıkladı

ABD eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’nin Başdanışmanı Albay Rich Outzen, terör örgütü PKK'yı kınamasına ilişkin açıklama yaptı. PKK'nın Kürtleri temsil etmediğini vurgulayan Ouetzen, "PKK yanlısı Twitter trolleri, yapabiliyorsanız nefret ve cahillikle dolu eleştiriler dışında bu gerçekleri çürütün" ifadelerini kullandı.

Jeffrey'in Başdanışmanı, PKK'yı neden kınadığını açıkladı
Jeffrey'in Başdanışmanı, PKK'yı neden kınadığını açıkladı
GİRİŞ 23.02.2021 19:46 GÜNCELLEME 23.02.2021 19:46
Bu Habere 47 Yorum Yapılmış

ABD eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’nin Başdanışmanı Albay Rich Outzen, terör örgütü PKK'yı kınamasına ilişkin açıklama yaptı. Outzen'in sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle: 

Bazıları PKK'yı neden kınadığımı merak ediyor. Bu durumun ancak birisinin Kürt karşıtı olması, Türk hükümeti tarafını tercih etmesi veya Kürt gerçeklerinden habersiz olması durumunda gerçekleşebileceğini düşünüyor.
Pek çok Kürt ile tanıştım ve onların misafirperverliği ve nezaketini bizzat gördüm. PKK onları temsil etmiyor. Kürtler, kendi aralarındaki farklı dilsel, bölgesel, tarihi ve siyasi kimlikleri görmezden gelen bu grupla ilişkilendirilmekten daha iyisini hak ediyorlar.
Soranlarınızı cevaplamak için buraya biraz olayın arka planına dair bir şeyler eklemek istiyorum. Başlangıç olarak, komünizmin, Stalinizmin, Maoizmin ve bunların türetilmiş ideolojilerinin kötü ve felaket olduğuna inanıyorum. 
Ayrıca Kürt halklarının demokratik haklar için mücadelelerinin mevcut ulus devletlerde demokratik yollarla yapması gerektiğine inanıyorum. İlerlemek için zor bir yol, ama sağlam bir yol. Bu cephede son 30 yılda kesinlikle ilerleme var.
PKK'ya gelince... Çağdışı ve bir terör örgütü. Kürtler, Suriye ve Türkiye'deki bombalı araç saldırılarında, öğretmen sivilleri katletmekte uzmanlaşmış bir gruptan daha iyisini hak ediyor.
IKBY’nin kontrolünü ele geçirmeye çalışan diğer Kürtlere zulmeden ve saldıran; çocukları silah altına alan ve kontrol ettiği bölgelerde yerel halklara baskı yapan, kökleri Maoizme dayanan aşırı solcu ideolojiyi destekleyen, çok büyük çapta uyuşturucu ve suç ağını yöneten bu gruptan fazlasını hak ediyor Kürtler.
Bölgesel bir analist olarak yalnızca PKK'ya odaklanmıyorum, ancak bu ABD politikası için önemli bir konudur. PKK, bölgede daha iyi bir gelecek için bir yapı taşı değil. PKK yanlısı Twitter trolleri, yapabiliyorsanız nefret ve cahillikle dolu eleştiriler dışında bu gerçekleri çürütün.

YAZDIR
YORUMLAR 47
 • sariyerli 1 hafta önce Şikayet Et
  Evet bunlar da nokta...
  Cevapla
 • Er Manas 1 hafta önce Şikayet Et
  Amerika bu topraklardan rezil rüsva şekilde gideceksin arkana bakamadan.
  Cevapla
 • selahattin özkurt 1 hafta önce Şikayet Et
  ABD -size PKK ve HDP yi verdik sizi sevmiyoruz yenilmiş olarak suriyeden gideceksiniz
  Cevapla
 • Yusuf.ir 1 hafta önce Şikayet Et
  Abd ülkesi sizin değil ki o ülkeni asil sahiplerinden çaldiniz geri verer misiniz lütfen!!!
  Cevapla
 • ÖZCAN 58 1 hafta önce Şikayet Et
  dertleri, artık örgütte iki baş istemiyorlar. yoksa bize iyilik olsun diye değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son Dakika... Yeni Zelanda açıklarında 8.1 büyüklüğünde deprem!
Son dakika: İki ilde vaka patlaması: Kırmızıya yaklaştı