Paşinyan'dan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'a tepki

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, kendisinin sunduğu, Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ın görevden alınmasını öngören kararnamenin Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan tarafından imzalanmamasını eleştirerek bu kararın dayanıksız olduğunu belirtti.

Paşinyan'dan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'a tepki
Paşinyan'dan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'a tepki
GİRİŞ 28.02.2021 17:26 GÜNCELLEME 28.02.2021 17:26
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Facebook hesabından canlı yayın yapan Paşinyan, Sarkisyan'ın Gasparyan'la ilgili tasarrufu ve taraftarlarının yarın düzenlemeyi planladığı miting ve yürüyüşle ilgili açıklamalarda bulundu.

Paşinyan, "Yarın mitingde askeri darbe girişimi, Cumhurbaşkanı'nın anlaşılmaz, dayanaksız, yasal zemini olmayan kararı hakkında konuşacağız. Bunları ele almalıyız ve bunun ardından birtakım çıkarımlar yapılabilir" diye konuştu.

"MİTİNGİN AMACI DÜZENİN KORUNMASI"

Bu arada Paşinyan, destekçileri tarafından yarın düzenlenecek miting ve yürüyüşün amacının ülkedeki demokratik ve anayasal düzenin korunması olduğunu söyledi.

Paşinyan, "Yarınki miting ve yürüyüşün amacı, Ermenistan'daki demokratik, anayasal düzenin ve halkın iktidarının korunması. Bizim iktidarımızın değil, halkın iktidarının. Zira ülkemizde iktidar halka aittir" ifadelerini kullandı.

Paşinyan, miting ve yürüyüşe başkent Erivan'dan ve Ermenistan'ın tüm bölgelerinden mümkün olduğunca fazla kişinin katılacağını umduğunu ekledi.

Paşinyan, ordunun istifasını istemesinin ardından Gasparyan'ın görevden alınmasına karar vermiş ve bununla ilgili kararnameyi Sarkisyan'ın imzasına sunmuştu.

Ancak Sarkisyan, kararnameyi imzalamayacağını duyurmuş, bunun üzerine Paşinyan kararnameyi tekrar göndereceğini açıklamıştı.

 

YORUMLAR 5
 • Byd 1 yıl önce Şikayet Et
  Meydanlara in sokaklara çık,vur kır dök ne halt yerseniz yeyin şeytanın uşakları geberin,birbirinizi gebertin
  Cevapla
 • Baybora 1 yıl önce Şikayet Et
  Paşinyan Reis'e özendi ama dur bakalım. Arkasındaki halk ne kadar kof ne kadar değil, işi belli edecek.
  Cevapla
 • German 50 1 yıl önce Şikayet Et
  Pek mantıklı bir Adim degil
  Cevapla
 • Mrt 1 yıl önce Şikayet Et
  Nolduu pasinyan
  Cevapla
 • muşi dayı 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünya ya darbeye karşı direnmeyi öğreten adama Recep Tayyip Erdoğan derler
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Dünyaca ünlü isimlerden 'Türkiye' açıklamaları!
Asrın felaketinde 3. gün manşetleri!