Kaşıkçı'nın nişanlısından Prens Selman açıklaması

Suudi Arabistan devletinin talimatıyla İstanbul’da öldürüldüğü tespit edilen Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz, açıklama yaptı. Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin ABD tarafından yayınlanan raporla ilgili açıklama yapan Cengiz, Suudi Arabistan Veliaht Prensin Muhammed Bin Selman’ın cezalandırılması gerektiğini ifade ederek “Veliaht Prensin, bu raporu takiben hiçbir siyasi meşruiyeti kalmamıştır" dedi.

Kaşıkçı'nın nişanlısından Prens Selman açıklaması
Kaşıkçı'nın nişanlısından Prens Selman açıklaması
GİRİŞ 01.03.2021 11:42 GÜNCELLEME 01.03.2021 11:42
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın emriyle Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürüldüğü tespit edilen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz, ABD raporu hakkında sosyal medyadan basın açıklaması yaptı.

"HAREKETE GEÇME ZAMANI GELMİŞTİR"

Cengiz ABD raporu hakkında “Gerçek, zaten bilinen, bir kez daha ortaya çıkarıldı ve onaylandı. Ancak bu yeterli değil, zira gerçek ancak adaletin tecelli etmesine hizmet ettiğinde anlamlı olabilir. Veliaht Prens, bu raporu takiben hiçbir siyasi meşruiyeti kalmamıştır. Bunu açık ve net bir şekilde söyleme ve harekete geçme zamanı artık gelmiştir" dedi.  

HATİCE CENGİZ'İN AÇIKLAMALARI

Cengiz açıklamasında şunları belirtti: "Suçsuz ve masum bir insanın hunharca öldürülmesini emreden veliahttın ertelenmeden cezalandırılması gerekmektedir. Bu sadece Cemal için aradığımız adalete hizmet etmekle kalmayıp, bilakis bundan sonra olabilecek benzer olayların önünü de kesecektir. Ancak bu şekilde, ABD’nin uygulamayı planladığı yaptırımlar anlamlı olabilir. Veliaht Prens cezalandırılmadığı takdirde, bu asıl sorumlunun sonsuza kadar yaptığının cezasını çekmeyeceğine işaret ederek, hepimizi tehlikeye atarak insanlığımızın kara bir lekesi olacaktır. Başta Biden yönetimi olmak üzere tüm dünya liderlerinin kendilerine şu soruyu sorması elzem olmuştur; ilerleyen günlerde, katil olduğu ispatlanmış ve cezalandırılmamış bir kişi ile tokalaşacaklar mı? Onu yok saymaya çalışmak ve cezalandırmayarak arafta bırakmak evrensel insanlık değerlerini yitirmemize neden olacaktır. Bu ABD’nin ve batının yıllardır savunduğu evrensel insan hakları değerleriyle nasıl örtüşür? Bugün Cemal için adalet sadece Cemal’i değil gelecekteki özgürlük adına mücadele eden tüm herkesi ifade etmektedir. Herkes elini vicdanına koyarak Veliaht Prens’in cezalandırılması için harekete geçmeye davet ediyorum. Adaletin sonunda yerini bulmaması tüm insanlık adına bir utanç olacaktır."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • Yasir gün 3 yıl önce Şikayet Et
  Çok güzel izahat olmuş.
  Cevapla
 • Vatanim 3 yıl önce Şikayet Et
  Aynen oyle cok dogru soylemis H. Cengiz lHanim birde bunu uyguluyan olsa insana DEGER veren onaylamasi gerekir ve CEZASINI CEKMEK ZORUNDA Boylelerin suclu insanlar vicdani nasil rahat olabiliyor.... hersey para politik oldugu icin biraz zor gorunuyor umarim Insallah ceza alir Kurani kerimde HIC bir yerde yazmiyor bir kulunun canina kiymak araplarin adaletli nerde
  Cevapla
 • Selim Ünal KONYA 3 yıl önce Şikayet Et
  Evet katil cezasını çekerse vicdanlar rahat eder. Yoksa dağdaki ayı bile biliyor katılın Selman olduğunu.rapor dediğin kağıt parçası suçlu adalet önüne çıkartılırsa anlam taşır. Yoksa koskoca bir hiç olur o rapor
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Başakşehir-Trabzonspor! CANLI
İsrail'den Lübnan'da SİHA ile suikast: Komutan Şerahbil Ali es-Seyyid şehit oldu