ABD hainleri işte bu yüzden koruyor

Dışişleri Bakanlığı, FETÖ-ABD ilişkisi ve örgütün nasıl bir istihbarat ağı olduğunu hazırladığı raporla gözler önüne serdi.

ABD hainleri işte bu yüzden koruyor
ABD hainleri işte bu yüzden koruyor
GİRİŞ 02.04.2021 07:24 GÜNCELLEME 02.04.2021 07:32
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

ABD’nin insan hakları raporunda FETÖ’den ‘Gülen hareketi’ olarak bahsedilmesine tepki gösterilen raporda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in 1996 yılında başta CIA olmak üzere birçok yabancı gizli servis mensubu ile ‘diplomat’ adı altında görüşmeye başladığı anlatıldı.
 

FETÖ elebaşı Gülen'den bomba itiraf! Örgüte mesajı verdi


Dışişleri Bakanlığının raporunda “CIA, 21 Mart 1999’da FETÖ elebaşını ABD’ye aldı. FETÖ elebaşı Gülen’in ABD’ye alınması, örgüte önemli dış destek ve hareket kabiliyeti kazandırdı. Örgütün CIA/ABD için taşıdığı ‘küresel enstrüman’ niteliği daha güçlendi. Küresel sermayenin izdüşümü konumuna geldi. FETÖ elebaşı Gülen’in ABD’deki tüm temaslarında gizli servisler yer aldı. Örgütün bütün işlemleri CIA’den alınan talimatlarla yürütüldü” denildi.  Örgütün en önemli örgütlenme aracının eğitim kurumları olduğuna dikkat çekilen raporda, 170 ülkede 767 okulunun olduğu, dünya genelinde 520 şirket, 269 vakıf, 205 medya kuruluşu, 252 STK, 327 dernek ve 216 hastanenin örgüte bağlı olduğu aktarıldı.

OKULLAR PARA AKLIYOR

FETÖ okullarının, başta CIA olmak üzere uluslararası istihbarat ağlarının izin, gözetim ve kullanımı altında faaliyet yürüttüğü anlatılan raporda, “Okullar para aklama ve ülkeler arası para transferi için de kullanılıyor” tespitleri yapıldı.

Türkiye Gazetesi

YORUMLAR 15
 • Abdullah Er 3 yıl önce Şikayet Et
  bütün terörün kaynağı abd=şeytanın başı
  Cevapla
 • Gölge 3 yıl önce Şikayet Et
  Hala fetö den olan kanı bozuklar, daha ne delil görmek istiyorsunuz, mucize mi bekliyorsunuz
  Cevapla
 • Mürekkep 3 yıl önce Şikayet Et
  Müslüman düşmanı Amerikan köpeği FETÖ
  Cevapla
 • anlatın 3 yıl önce Şikayet Et
  fetönün gerçek yüzünü abdde, avrupada anlatın. fetönün olduğu tüm her yerde anlatın. Kısa kısa videolarda olur. gerekirse kitap yazın her dile çevirip yayınlayın. sosyal medyada, yazılı ve görsel medyada her yerde anlatın. örnekler verin. misal fetöcü olmayan ve fetöye karşı olan pilotları diskalifiye etmek için, fetöcülerin kalp damarlarını genişletici ilaçlar verdiklerini anlatın. zehir, sihir büyülerini anlatın. her şeyi anlatın. soruları nasıl çaldıklarını, millete nasıl zulüm ettiklerini, 15 temmuzda yaptıkları katliamları anlatın. diğer ülke halkları böylece fetönün gerçek yüzünü görüp fetöye cephe alacaklardır. çocuklarını fetönün okullarına göndermeyeceklerdir.
  Cevapla
 • nimet 3 yıl önce Şikayet Et
  Son yıllarda sivrilen kim varsa incelenirse iyi olur.. ALLAH C.C kötülere zerre fırsat vermesin inşallah. Amin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yanıt!
Özgür Özel'den 'başıboş köpek sorunu' çıkışı