AB'den Türk sağlık sistemine övgü: Çok etkileyici

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyon Başkanı Nikolaus Meyer- Landrut, "Türkiye'nin çok etkileyici bir sağlık sistemi var" dedi.

AB'den Türk sağlık sistemine övgü: Çok etkileyici
AB'den Türk sağlık sistemine övgü: Çok etkileyici
GİRİŞ 10.04.2021 16:33 GÜNCELLEME 10.04.2021 16:35
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Türkiye'deki koronavirüs önlemleri hakkında değerlendirme yapan AB Türkiye Delegasyon Başkanı Nikolaus Meyer- Landrut aşılanmanın çok önemli ve Türkiye'nin sağlık sisteminin etkileyici olduğunu aktardı.

"TÜRKİYE ETKİN ÖNLEMLER ALIYOR"

Pandemiyle ilgili olarak Türkiye'de Avrupa'ya benzer bir durum söz konusu olduğunu ve benzer önlemlerin alındığını anlatan Nikolaus Meyer- Landrut, "Pandeminin 3'ncü fazını yaşamaktayız. Maalesef enfeksiyon sayıları artmakta ancak Türkiye bu konuda etkin önlemler alıyor. Türkiye'nin çok etkileyici bir sağlık sistemi var. Ancak aşının rolü her şeyden önemli. Aşı programları devreye girip herkes aşılandıkça bunun etkisinin ne olacağını göreceğiz" dedi.

Çok sayıda aşıya sahip olmanın önemli olduğunu vurgulayan Landrut, "Mümkün olduğunca çok kişinin tüm dünyada aşılanmasını sağlamak. Esas önemli olan şey ise bu aşıların ne kadar etkin olduğu yani etkinlik düzeyinin hastalığa karşı bireyi koruyup korumadığının, virüs yayılma hızının azaltıp azaltmadığının bilimsel çalışmalarla kanıtlanması ve bunun işleyişinin ortaya çıkarılması" diye konuştu.

"AŞI KAMPANYALARINDAN UMUTLUYUZ"

Yaz sezonu için tavsiyelerde bulunmanın çok erken olduğunu belirten Nikolaus Meyer- Landrut, "Uygulanan aşı kampanyaları ve diğer önemler sayesinde yazın hepimiz için seyahat etmek daha güvenli hale gelecektir. Ancak henüz bunu söyleyebilmek için 2 ay içerisinde çıkacak olan verilere bakmamız gerekecek. Tabi ki farklı ülkelerde uygulanan aşı kampanyalarının ne kadar etkin olduğu da sanırım yakın zamanda ortaya çıkacak. Aşı kampanyalarının etkisini göstereceği konusunda da umutlu olmayız" dedi.

7 aylık Türkiye izlenimini aktaran Nikolaus Meyer-Landrut, "Türkiye'de olmaktan çok mutluyum. Türkiye'yi ve Türk insanını keşfetmeye başladık ve bu gerçekten memnuniyet verici. Kovid-19 olmadan Türkiye'yi keşfedebilmeyi çok isterdim" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Almancı 1 ay önce Şikayet Et
  Yıl 1996 Isparta da trafik kazası sonrası kırık kol ile 6 Saat 3 Hastane arası döndük dolaştık! Kemal'in SSK başkanlığı zamanında olsa gerek... gerisi malumunuz!
  Cevapla
 • Maçkalı 1 ay önce Şikayet Et
  MaşaAllah de yeğenim
  Cevapla
 • koray 1 ay önce Şikayet Et
  Gelde bizim insanlarımıza anlat ama anlamaz
  Cevapla
 • Kızılelma 1 ay önce Şikayet Et
  Sağlık sistemimiz Muhteşem.Yurt dışına gidenler çok daha iyi biliyorlar.Hele Şehir hastahaneleri muhteşem.
  Cevapla
 • HANİFİ ÇİFÇİ 1 ay önce Şikayet Et
  Dünyada Türk lerde Olmasa Mazlumun Yardımcısı Kimse Olacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Koca yeni haritayı paylaştı! İl il son durum
Başkan Erdoğan'dan sürpriz görüşme!