Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den Türkiye açıklaması!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev,Türkiye ve Azerbaycan’ın hiç olmadığı kadar iyi ve yakın ilişkiler içerisinde bulunduğunu söyledi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den Türkiye açıklaması!
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den Türkiye açıklaması!
GİRİŞ 11.04.2021 03:26 GÜNCELLEME 11.04.2021 03:32
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral’ı kabul etti. Karabağ’ın işgalden kurtarılmasında Türkiye’nin oynadığı rolden övgüyle bahsetti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev,Türkiye ve Azerbaycan’ın hiç olmadığı kadar iyi ve yakın ilişkiler içerisinde bulunduğunu söyledi.

“TÜRKIYE’NİN DESTEĞİ HER ZAMAN KALBİMİZDE”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tutumunun onları cesaretlendirdiğini söyledi:

“Kırk dört gün devam eden İkinci Karabağ Savaşı’nda Türkiye’nin Azerbaycan’a verdiği destek her zaman bizim hafızamızda olacaktır, kalbimizde yaşayacaktır. Aziz kardeşim Recep Tayyip Erdoğan savaşın ilk saatlerinden verdiği destek bizi cesaretlendirdi ve dış güçlerin bu savaştan uzak durmasını sağladı.”

IKI ÜLKE HER ZAMANKINDEN DAHA KADAR YAKIN

Azerbaycan Cumhurbaşkanı iki ülkenin hiç olmadığı kadar iyi ve yakın ilişkiler içerisinde olduğunu vurguladı. Aliyev, iki ülke arasındaki pasaportsuz seyahatin ilişkilerin derinliğinin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral'a hizmetleri ve iki ülke ilişkilerin katkıları dolayısıyla "Dostluk Nişanı" takdim etti. Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral önümüzdeki hafta itibarıyla görevi Doç. Dr. Cahit Bağcı’ya devredecek. 

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Kızılelma 6 ay önce Şikayet Et
  Tek millet İki devletiz.Kardaşız kardaş.
  Cevapla
 • Ülkücü gençlik 6 ay önce Şikayet Et
  Hiçbirsey göründüğü gibi değil.rrdsgsn sliyrvin iki yüzlü olduğunu biliyor. Şimdilik bişey demiyor. Aliyev ve Sadıkov tuş yanlısı. Onun için bazı yerleri almadı. Aldığı şuşa elden gidiyor. Hankendiyi almadı. Pssinyan Rusya'yı ziyarete gitti. Ama Aliyev Türkiye'ye gelmiyor. Ancak tvlerde ne oldu pssinyan demesini biliyor. Babası Rus desteğiyle milliyetçi olan cumhurbaşkanını indirip aliyevin babasını getirdi.
  Cevapla
 • sakaryalı 6 ay önce Şikayet Et
  birleşmenin ayak sesleri hadi hayırlısı
  Cevapla
 • Sakarya - Fırat... 6 ay önce Şikayet Et
  Aramıza fitne'nin girmesine müsaade etmeyelim ; Arap'larla olduğu gibi
  Cevapla
 • Bozkurt 6 ay önce Şikayet Et
  Tarihte Türkler ve Müslümanlar birlik oldu Osmanlı gibi bir dev dünyaya hükmetti tarihte bütün Türklerin ve müslümanların ve gönül doslarımızın olduğu bir devlet kurulmadı kurulursa devasa olur Osmanlı'dan on kat daha güçlü olur dünyada Kurt ile kuzu birlikte gezer
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan gri liste tepkisi: Hak edilmeyen bir sonuç...
Merkez Bankası neden 200 baz faiz indirdi! Son dakika açıklaması geldi