SİHA'lar titretti 2 ülke harekete geçti! Türkiye'ye karşı Elon Musk'a mektup yazdılar

ABD’deki Ermeni ve Yunan lobileri, Elon Musk’ın şirketi ile haziranda uzaya fırlatılacak olan 5B uydumuzu engellemek için, ABD Havacılık İdaresine mektup yazdı.

SİHA'lar titretti 2 ülke harekete geçti! Türkiye'ye karşı Elon Musk'a mektup yazdılar
SİHA'lar titretti 2 ülke harekete geçti! Türkiye'ye karşı Elon Musk'a mektup yazdılar
GİRİŞ 16.04.2021 07:15 GÜNCELLEME 16.04.2021 07:39
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Uzaya sekizinci uydusunu fırlatmaya hazırlanan Türkiye; Ermeni ve Yunanları rahatsız etti. Amerika’da faaliyet gösteren Yunan ve Ermeni lobileri, Türk uydusunu uzaya fırlatacak olan Elon Musk’ın şirketi SpaceX’i durdurmak için yoğun mesai harcamaya başladı.

Son dakika: Dünya bu projeyi konuşuyor!

ABD'deki Yunan Amerikan Liderlik Konseyi ve Amerika Ermeni Ulusal Komitesi, 5B iletişim uydusunun tehlikeli askeri uygulamalara imkân tanıdığını savunarak, ABD Federal Havacılık İdaresine mektup yazdı.

SİHA'lar titretti 2 ülke harekete geçti! Türkiye'ye karşı Elon Musk'a mektup yazdılar

Mektupta "ABD, yakın müttefiki olan Ermenistan ve Yunanistan’ın çıkarlarını düşünmelidir. Amerika Havacılık İdaresi bu fırlatmanın önüne geçmelidir. Türkiye, uzaydaki uyduları ve karadaki askerî gücünü iyi kullanır hâle gelmiştir. Bu yetenek, tehdit unsurunu beraberinde getirmektedir. Bu uydular ve askerî kabiliyet ile kaybedilen Karadağ savaşı göz ardı edilmemelidir. Kıbrıs ve Ege Denizi’nde de Türkiye tehdit oluşturmaktadır" denildi.

Türk SİHA’ları dünyanın dilinde!

Yabancı basında yer alan haberlere göre lobi çevreleri; Türkiye’nin bölgesinde askerî anlamda güçlü bir konuma geldiğini, S-400’ler ile birlikte ABD’nin dostluğuna karşı çıkıldığını, Rusya ile yakınlaşan Türkiye’nin artık dost değil düşman bir ülke sayılması gerektiğini dillendiriyor. Ayrıca Türkiye’nin dış politikada hem Rusya’ya hem de ABD’ye yakın davrandığı, bunun tehlikeli bir argüman olduğu da ileri sürülüyor.

SİHA'lar titretti 2 ülke harekete geçti! Türkiye'ye karşı Elon Musk'a mektup yazdılar

ERMENİ LOBİLERİ YİNE BASKI KURMUŞ AMA NETİCE ALAMAMIŞTI

Türkiye’nin uzaydaki yedinci uydusu 5A, 8 Ocak 2021 tarihinde ABD’nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral üssünden uzaya fırlatıldı. Türksat 5A uydusu, 35 dakika sonra sinyal vermeye başladı. Fiilen çalışmaya başlayan uydu hem haberleşme hem de askerî anlamda Türkiye’nin elini güçlendirdi.

Ermeni lobileri o dönemde de ABD’ye baskı kurmuş ancak bir sonuç alamamışlardı. Haziran ayında ise Türkiye’nin uzaydaki sekizinci uydusu 5B, Elon Musk’ın şirketi tarafından uzaya fırlatılacak. Uzayda kurulan uydu kolonileri yalnızca iletişim değil askerî anlamda da Türkiye’yi güçlü hâle getiriyor. İHA ve SİHA’lar bu uydulardan gelen sinyaller ile kontrol ediliyor. Dolayısıyla uzaydaki güç, dünyadaki gücü de belirliyor.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
ETİKETLER
SON DAKİKA elan musk
YAZDIR
YORUMLAR 40
 • alpagu 5 ay önce Şikayet Et
  ılk fuzeyı yunana ataraka denıyecekmısız . ılk siha ermenıye ılk fuze yunana oh oh ılk ucak fransaya ılk nukleeer rusyaya .. amerıkaya bısı yok onları sarsılmazla oldurucez
  Cevapla
 • Alper ağa 5 ay önce Şikayet Et
  Türkiye Rusya ile dostmus sanki Yunan dost değil .ulan ikiside ortodosk hristiyan
  Cevapla
 • Mustafa 5 ay önce Şikayet Et
  Bundan sonra böyle olacak.Geceleri uyku bile uyuyamaz duruma geldiniz.Bu PARANOYA ile yaşamaya alışın.Devamı geliyor.Hemde Siha larıyla,Tihalarıyla,uydularıyla buna alışın veya gece gündüz başınızı kaşıyın.
  Cevapla
 • ali 5 ay önce Şikayet Et
  Biz hepsini üretirizde içimizdeki ermenileri geçemiyoruz. Abd deki ermenilerden bize ne. Türkiyedeki ermeniler yetiyor.
  Cevapla
 • Nuri 5 ay önce Şikayet Et
  Ağzına sağlık kardeşim aynen doğru
  Cevapla
 • tabi 5 ay önce Şikayet Et
  engellesinlerde onu da yapalım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tevfik Göksu: İETT tam bir arpalığa dönüşmüş
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan heyecanlandıran TOGG açıklaması