Biden Putin yerine Klutin dedi ortalık karıştı

ABD Başkanı Joe Biden, Başkan Putin yerine "Başkan Klutin” dedi. Sosyal medyanın diline düşen Biden'ın gafı tepkilere neden oldu

Biden Putin yerine Klutin dedi ortalık karıştı
Biden Putin yerine Klutin dedi ortalık karıştı
GİRİŞ 16.04.2021 16:48 GÜNCELLEME 16.04.2021 16:48
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

ABD'nin en yaşlı başkanı unvanını taşıyan ve seçim kampanyası sırasında bilişsel durumuna dair çeşitli ithamlara maruz kalan Başkan Joe Biden, gaflarına bir yenisini daha ekledi. Bu sefer yanlış telaffuz başına dert oldu.

Beyaz Saray'ın YouTube hesabında gündemi değerlendiren Biden, konuşması sırasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için “Başkan Klutin” dedi. Biden, yanlış telaffuz ettiğini anlayınca konuşmasını tekrarladı. Sosyal medyanın diline düşen Biden'ı bir çok kullanıcı," Sayın Başkan Klutin kim?, Azılı rakibinin adını söyleyemiyor. Merdiven faciası sonrası Klutin faciası" diyerek eleştirdi.

KENDİSİNİ GAF MAKİNESİ GÖRÜYOR 

Biden, görevinin 65. gününde ilk resmi basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçte, "'Haydutlar' konusuna geldiğimizde, ben inanıyorum bizim haydutluk teriminin ilk çıktığı, benim 120 yıl önce ABD Senatosu'na girdiğimdeki pozisyonumuza geri dönmeyiz" demişti. Kendisini daha önce de 'gaf makinesi' olarak tanımlayan Biden, 120 yıl önce ABD Senatosu'nda göreve geldiğini iki kez tekrar etmişti.

HARRİS'E BAŞKAN DEMİŞTİ

Öte yandan, Biden, devir teslim töreni olan 20 Ocak öncesi, düzenlediği basın konferansında, sağ kolu Kamala Harris'ten bahsederken "seçilmiş başkan yardımcısı" yerine yanlışlıkla "seçilmiş başkan" ifadesini kullanmıştı.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Gürbüz 9 ay önce Şikayet Et
    Abd yi şimdi de, ciddiyetsizlik sardı.
    Cevapla
  • Qwerty 9 ay önce Şikayet Et
    Sağlıklı değil
    Cevapla
DİĞER HABERLER
BM'den skandal karar! Türkiye'den sert tepki
Dünya gözünü Donbas'a dikti: "Bu meseleyi Türkiye'den başka bir ülke çözemez"