ABD'den Rusya'ya tehdit: Navalnıy ölürse...

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Aleksey Navalnıy'ın hapiste iken hayatını kaybetmesi durumunda bunun sonuçları olacağını söyledi.

ABD'den Rusya'ya tehdit: Navalnıy ölürse...
ABD'den Rusya'ya tehdit: Navalnıy ölürse...
GİRİŞ 18.04.2021 22:36 GÜNCELLEME 18.04.2021 22:38
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın hapiste iken hayatını kaybetmesi durumunda bunun Moskova'ya karşı sonuçları olacağını söyledi.

CNN'de yayımlanan "State of the Union" programına konuşan Sullivan, ABD-Rusya ilişkilerini ve Navalnıy'ın durumunu değerlendirdi.

Sullivan, Rus muhalif Navalnıy'ın bozulan sağlık durumuna ilişkin gelişmeleri endişeyle izlediklerini belirterek, "Bay Navalnıy'ın hapisteyken başına geleceklerden kendilerinin sorumlu olduğunu Rus hükümetine ilettik ve Rusya uluslararası toplum tarafından sorumlu tutulacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

"Eğer Bay Navalnıy ölürse bunun sonuçlarının olacağını kendilerine söyledik." diyen Sullivan, Moskova'ya karşı ne gibi adımlar atacaklarını şu anda kamuoyu önünde tartışmayacağını ancak böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde bunun net bir şekilde ortaya konacağını ifade etti.

Cezaevinde açlık grevine başladığı belirtilen Navalnıy'ın böbrek yetmezliği sorunuyla karşı karşıya kaldığı yönündeki haberler Amerikan medyasına yansımıştı.

ABD yönetimi, daha önceki pek çok açıklamasında da Navalnıy'ın sağlığından Rus hükümetinin sorumlu olduğunu dile getirmiş ve bu konuda gereken adımları atacağı mesajını vermişti.

YAZDIR
YORUMLAR 39
 • Terazi 3 hafta önce Şikayet Et
  ... Navalnıy AJANIMIZ sahip çıkarız diyor
  Cevapla
 • tuğlu... 3 hafta önce Şikayet Et
  bu sonuçlar hiç bitmiyor hep lafta...
  Cevapla
 • yeni nesil... 3 hafta önce Şikayet Et
  amerika boşboş ötüyor. gündem ukrayna. o tutmuş navalny den bahsediyor. yani ne alaka derler adama. sonuçları olsa ne olurmuş. rusya karşı kuyruklarını kısmışlar. hala konuşuyorlar...
  Cevapla
 • Kızılelma 3 hafta önce Şikayet Et
  Abd ve Rusya arasındaki yalandan çekişme hali tamamen planlı tiyatrodan ibarettir.İkisi çekişiyor görünüyorsa bilinki aralarında kirli bir plan vardır.Çıbanın başıda İsraildir.Bu heb böyle olur.Diğer devletlerde bu kirli planların piyonu olurlar ne yazıkki.
  Cevapla
 • ali 3 hafta önce Şikayet Et
  amerika mahallenin havlayan köpeği gibi ses var görüntü yok.gemileri bile geri çekti.abd den bi cacık olmaz ama rusya ciddi.durduracak tek güçte natodur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyanın dört bir yanından tek ses! Katil İsrail!
İsrail saldırılara devam ediyor...