Korona kabusu: Ölüleri gömmeye yetişemiyorlar, cesetleri yakmaya başladılar

Koronavirüsten en çok etkilenen ülkelerin başında gelen Hindistan'da artan vaka sayıları sonrası krematoryumlar günün her saati çalışmaya başladı.

Korona kabusu: Ölüleri gömmeye yetişemiyorlar, cesetleri yakmaya başladılar
Korona kabusu: Ölüleri gömmeye yetişemiyorlar, cesetleri yakmaya başladılar
GİRİŞ 21.04.2021 09:19 GÜNCELLEME 21.04.2021 09:29
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Her gün 200 binin üzerinde vaka açıklayan Hindistan çareyi ölen insanların bedenlerinin yakıldığı krematoryumları 24 saat boyunca çalıştırmakta buldu.

29 milyon nüfuslu Yeni Delhi'deki bir krematoryumdan gelen kareler ülkedeki kovid-19 krizinin boyutlarını sözler önüne serdi.

Ülkede görülen yeni varyant sonrası sağlık sisteminin çökme noktasına geldiği açıklanırken, uzmanlar bu varyantların aşıları etkisiz hale getirebileceği uyarısında bulunuyor.

Ülke basınında yer alan haberlere göre, özellikle genç nüfusta ciddi bir vaka artışı görülüyor. Bunun sorumlusu olarak da yeni varyant gösteriliyor

B.1.617 varyantının daha kolay yayıldığına ve diğer türlerden potansiyel olarak daha ölümcül olabileceğine inanılıyor.

Nüfusu yaklaşık 1,4 milyar olan ülkede uygulanan aşı sayısı 127 milyonu geçti. Ancak hastalığa karşı yaygın aşılama kampanyası yürütülen Hindistan'daki birçok eyalette, aşı sıkıntısı yaşanıyor.

Hindistan'da 16 Ocak'ta başlatılan aşılama kampanyası, ilk olarak sağlık personeli gibi salgınla mücadelede ön cephede çalışanları kapsarken daha sonra 45 yaşın üstündekileri de kapsayacak şekilde genişletilmişti.

Kovid-19 aşılama verilerinin derlendiği "Ourworldindata.org" internet sitesine göre Hindistan, ABD ve Çin'in ardından "dünyada en fazla aşı yapılan 3. ülke" oldu.

Uzmanlar, ülke çapındaki artan vakaların ardından hastanelerdeki doluluk oranlarının en yüksek seviyeleri gördüğüne işaret ederek sağlık sisteminin "çökme noktasında" olduğu uyarısında bulunuyor.

2 Nisan'dan bu yana "günlük bazda dünyada en fazla vaka kaydedilen ülke" konumundaki Hindistan'da, bugüne dek 15 milyonun üzerinde vaka tespit edildi.

180 binin üzerinde kişinin hayatını kaybettiği ülkede, virüs bulaştıktan sonra iyileşenlerin sayısı 13 milyonu geçti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • muro 3 ay önce Şikayet Et
  Acaba toplu halde yakarak buhar türbininden enerji üretemezlermi
  Cevapla
 • Gurbetci 3 ay önce Şikayet Et
  Yurdum insani :D
  Cevapla
 • Demir Ersoy 3 ay önce Şikayet Et
  Zaten ölülerini yakıp ganj nehrine atıyorlardı şimdi de yakıyorlar
  Cevapla
 • Battal Gazi 3 ay önce Şikayet Et
  bu dedigin hosuma gitti. belki cesetlerle baraj yapip enerji bile üretirler... heeyyt olan savulun battal gazi geliyorrr
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika... Soylu, Kılıçdaroğlu'nu yalanladı! Sert açıklama: Yüzlercesini tespit ettik
Canlı yayından bir cümle kesip 'TRT’nin yalan haberi' diye servis ettiler