Tayland'da polis memurunun pazardan aldığı deniz ürünü hayatını değiştirdi!

Tayland'da Phongsakorn Chantana isimli polis memurunun akşam yemeği için pazardan satın aldığı deniz ürününün içinden çıkan inci hayatını değiştirdi.

Tayland'da polis memurunun pazardan aldığı deniz ürünü hayatını değiştirdi!
Tayland'da polis memurunun pazardan aldığı deniz ürünü hayatını değiştirdi!
GİRİŞ 21.04.2021 21:23 GÜNCELLEME 21.04.2021 22:01
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Taylandlı polis memuru Phongsakorn Chantana, her zamanki gibi akşam yemeğini yerken hayatının dakikalar içinde değişeceğinden haberi yoktu. Yemek için bir torba deniz salyangozu satın alan ve bunları karısıyla yemeye koyulan Chantana, bir anda ağzında yuvarlak ve sert bir cisim ısırdı. Polis memuru ortalama değeri 1 milyon lira olan incinin gerçekliği için yetkililerden onay bekliyor.

Kayseri'de 5 kişinin 7 ayda yaptığı 1234 parçalı taht görenleri şaşırtıyor


İnciyi yetkililere gösterecek

Yediği şeyi tüküren ancak gördüğü şeyin ne olduğunu bilmediği için bununla pek ilgilenmeyen adam, karısının dikkati sayesinde servete konduklarını anladı. Eşinin bir anda ''Bu bir Melo incisi'' diye bağırmasının ardından ne yapacağını bilemeyen adam, söz konusu inciyi onay için yetkililere göstereceklerini söyledi.

Sivas'ta dikkat çeken tabela! Bakan bir daha bakıyor


İnsanlar binlerce sterlin teklif ediyor

İnciyi birçok kişiye ve yetkiliye gösterdiğini ifade eden Phongsakorn Chantana, yerel basına yaptığı açıklamada"Birçok kişiye ve yetkiliye gösterdik. Bunun Melo Melo incisi olduğunu söylediler. Ancak emin olmak için inciyi muayeneye göndereceğiz. Eğer öyleyse bu bizim için büyük bir şans. Daha gerçekliği konusunda net bir şey yok ama şimdiden fiyat teklifleri alıyoruz. İnsanlar binlerce sterlin teklif ediyor. Açıkçası hala şaşkınız'' ifadelerini kullandı.

Ortalama değeri 1 milyon liradan fazla

Melo Melo olarak bilinen ve deniz salyangozları tarafından oluşturulan portakala benzeyen inciler servet değerinde. Melo incilerinin değerinin ortalama 150 bin sterlin (1 milyon 697 bin TL) olduğu ifade ediliyor. Volutidae adı verilen deniz salyangozlarından çıkan Melo incileri genellikle Myanmar kıyılarında Güney Çin Denizi ve Andaman Denizi'nde bulunuyorlar.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • zengi 7 ay önce Şikayet Et
    Abi Allah (c.c.) vermek istedikten sonra kimse engel olamaz .Bence ibretlik bir olay
    Cevapla
  • YemeGitmesun 7 ay önce Şikayet Et
    Bizdekiler olsa denuzden papam çuksa yerrum, ye gitsun der yutardı...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Müthiş haber! İlk etap günlük üretim rakamı...
Oyuncu Nur Sürer: Selahattin Demirtaş Türkiye'ye hediye gibiydi, ne yaptı ki tutuklu şimdi