ABD'de Türk restoranına saldıran Ermenilere dava

Los Angeles'ta Türk restoranına düzenlenen saldırıya ilişkin Ermeni asıllı iki ABD vatandaşı hakkında dava açıldı.

ABD'de Türk restoranına saldıran Ermenilere dava
ABD'de Türk restoranına saldıran Ermenilere dava
GİRİŞ 28.04.2021 10:47 GÜNCELLEME 28.04.2021 15:41
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Gözaltında olan 23 yaşındaki William Stepanyan ve 27 Nisan sabahı yakalanan 23 yaşındaki Harutyun Harry Chalikyan'la ilgili hazırlanan iddianamede, sanıklara 6 suçlama yönetildi.

ERMENİ SALDIRGANLAR DAVA EDİLDİ

İddianameye göre William Stepanyan, 4 Kasım 2020'de telefonundan gönderdiği bir mesajda "Türkleri avlamayı" planladığını belirtti ve aynı gün Harutyun Harry Chalikyan ile buluştu.

Restoranı basan sanıklardan birinin "Sizi öldürmeye geldik, sizi öldüreceğiz." şeklinde tehditte bulunduğunun belirtildiği iddianamede, saldırıda birkaç kişinin yaralandığı ve iki sanığın restoranda 20 bin dolarlık hasara neden olduğu, restoranın geçici olarak kapandığı ve binlerce dolar gelir kaybı bulunduğu belirtildi.

Sanıklar hakkında, 5 nefret suçundan 10 yıl, planlı suç işlemekten ise 5 yıl olmak üzere on beşer yıla hapis cezası isteniyor.

TÜRK RESTORANLARINA SALDIRI

Los Angeles’ın Beverly Hills bölgesindeki "İstanbul Cafe" adlı restorana 4 Kasım 2020'de 20.30 sularında gelen 6-8 kişilik grup, restoranda bulunanlara saldırarak etrafa zarar vermişti.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, yaşları 20-30 arası olduğu tahmin edilen gruptakilerin restoran çalışanlarına sandalye ile saldırdığı, iş yerinde bulunan mobilya, bilgisayar ve diğer eşyaları kırıp döktüğü görülüyordu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • 01adana 2 yıl önce Şikayet Et
    ceza olarak tek ayak üstü 15 dakika durdururlar olur biter
    Cevapla
  • Hacivat 2 yıl önce Şikayet Et
    Abd alman fransiz polisi ermenileri pkk lileri koruyor onlara dava acilmasin diye acilsa bile bir sey cikmaz cünkü hukuk cok zayif
    Cevapla
DİĞER HABERLER
40 günlük bebek açlıktan hayatını kaybetti! Bütün dünya İsrail vahşetini izliyor
Somali'de Türkiye ile imzalanan anlaşma sonrası kutlama töreni düzenlendi