ABD Başkanı Biden, BAE Veliaht Prensi Al Nahyan ile telefonda görüştü

ABD Başkanı Joe Biden ile BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed al Nahyan telefon görüşmesinde iki ülke arasındaki ortaklığın önemini vurguladı.

ABD Başkanı Biden, BAE Veliaht Prensi Al Nahyan ile telefonda görüştü
ABD Başkanı Biden, BAE Veliaht Prensi Al Nahyan ile telefonda görüştü
GİRİŞ 04.05.2021 23:55 GÜNCELLEME 04.05.2021 23:55
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Biden'ın bugün Al Nahyan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ve iki ülke arasındaki "uzun süredir var olan ortaklığın önemini" vurguladığı bildirildi.

Biden'ın, Al Nahyan'ı ülkenin yaklaşan 50. bağımsızlık yıl dönümü için tebrik ettiğinin aktarıldığı açıklamada, "Biden görüşmede, ABD ve BAE arasında uzaydan, iklime, savunmaya ve güvenliğe kadar birçok konuda sarf edilen çaba için de Al Nahyan'ı tebrik etti." ifadesine yer verildi.

Görüşmede, Afganistan, İran, Orta Doğu'da gerginliğin azaltılması ve barış gibi konuların ele alındığının kaydedildiği açıklamada, Biden'ın İsrail ile BAE arasındaki normalleşme sürecinin stratejik önemine işaret ettiği belirtildi.

Açıklamada, Biden'ın normalleşme anlaşmalarına yönelik desteğini vurguladığı bildirilirken, "Başkan Biden ve Veliaht Prens Al Nahyan, Etiyopya'nın Tigray bölgesindeki insani kriz de dahil olmak üzere çatışmalara karşı birlikte hareket etmeyi öncelik edinme konusunda mutabık kaldı." bilgisi paylaşıldı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • ÖFKELİ 1 gün önce Şikayet Et
    Bunun altından bir fırıldak çıkar. Takip edin.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
1915 Çanakkale Köprüsü'nde ana halatlar tamamlanıyor
Bu etin kilosu 10 bin TL! Araba teklif eden bile oluyor...