Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan 'yaptırım' çıkışı: Cevapsız bırakmayacağız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Batı ülkeleri ile Avrupa Birliği'nin Rusya'ya yönelik yaptırımlarını cevapsız bırakmayacaklarını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan 'yaptırım' çıkışı: Cevapsız bırakmayacağız
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan 'yaptırım' çıkışı: Cevapsız bırakmayacağız
GİRİŞ 06.05.2021 14:52 GÜNCELLEME 06.05.2021 14:52

Ermenistan'ın başkenti Erivan'a resmi ziyarette bulunan Lavrov, Ermeni mevkidaşı Ara Ayvazyan ile görüşmesinin ardından düzenlediği ortak basın toplantısında, Rusya ve AB arasındaki ilişkileri değerlendirdi.

Lavrov, "AB ile zamanında benzeri görülmemiş şekilde gelişmiş ilişkilerin tüm mimarisi, Ukrayna'daki olaylar nedeniyle Brüksel tarafından tahrip edildi" dedi.

CEVAOSIZ BIRAKMAYACAĞIZ

AB ile Batı ülkelerinin Rusya'ya yönelik yaptırım uygulamaya devam ettiklerine dikkati çeken Lavrov, bu yaptırımların "temelsiz" ve "gayrimeşru" olduğunu vurguladı.

Lavrov, "Rusya, Rus yönetimi, Rus milletvekilleri ve şirketlerimize yönelik bu tür saldırıları cevapsız bırakmayacağız" şeklinde konuştu.

AB'nin "kendisine her şeyi mübah" gördüğünü ve "cezasız kalma hissiyle boğulmaya" başladığını ifade eden Lavrov, "Bu, çıkmaz bir yol" dedi.

DAĞLIK KARABAĞ'DAKİ SON DURUM

Lavrov, Dağlık Karabağ'daki durumun ise genel itibarıyla normale döndüğünü belirtti; ufak çaplı olayların Rus barış gücü tarafından önünün alındığını söyledi.


Rus bakan, Karabağ'ın kalkındırılması ve yeniden imarına dönük çalışmaların, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki siyasi diyaloğa olumlu yansıyacağını umduklarını da ifade etti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakkala güvendi, evine girince hayatının şokunu yaşadı
Küresel yazılım krizinin ardından uzmanlar uyardı! Dünyayı bekleyen tehlike...