Yunanistan'dan Türkiye'ye küstah mesaj: Hazırız!

ABD’nin, Dedeağaç limanına asker ve silah yığınağı sürüyor. Yunanistan Milli Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos, "Egemenlik haklarımızı savunmaya hazırız" dedi

Yunanistan'dan Türkiye'ye küstah mesaj: Hazırız!
Yunanistan'dan Türkiye'ye küstah mesaj: Hazırız!
GİRİŞ 09.05.2021 14:23 GÜNCELLEME 09.05.2021 14:23
Bu Habere 381 Yorum Yapılmış

NATO son 25 yılın en büyük tatbikatlarından biri olan "Defender Europe-21" için hazırlıklarını sürdürürken, ABD, Batı Trakya’da bulunan Dedeağaç limanına asker ve silah yığmaya devam ediyor.

ASKER VE SİLAH YIĞINAĞI

Girit'te gerçekleştirilecek olan tatbikat kapsamında ABD'nin bölgeye yönelik silah, asker ve mühimmat sığınağı devam ediyor.

Bu hareketliliğin ortasında Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos, Yunanistan Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Konstandinos Karamanlis, ABD’nin Atina Büyükelçisi Geoffrey Pyatt, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Konstandinos Floros, ABD’li General Christopher Mohan ve İngiliz Korgeneral Ivon Jones Dedeağaç’a giderek limanda düzenlenen bir törene katıldılar. 

YUNAN BAKANDAN KÜSTAH MESAJ

Törene katılan Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos da Türkiye'ye yönelik ABD'nin getirdiği silahlar üzerinden mesajlar vermeye çalıştı.

Yunan bakan “Dedeağaç jeostratejik konumu nedeniyle artık büyük yatırımlara yaklaşabilir” derken "Yunanistan her zaman egemenlik haklarını savunmaya hazırdır ve gerekirse bunu kararlı ve etkili bir şekilde yapacaktır" dedi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 381
 • ali 1 ay önce Şikayet Et
  yunaıstan : hazırız turkıye : neyine hazırsın allahın salağı :))
  Cevapla
 • Bilge adam 1 ay önce Şikayet Et
  Bunlar kadar cingenesini görmedim bunların şansı Avrupa'nın bir parçası olmasından
  Cevapla
 • Kerim 1 ay önce Şikayet Et
  Pes. Abd demedimi bunlara dilenciler seçemez. Eski fırkateynleri verirken. Adam sana dilenci diyor sen hala kuyruğu dik tuttuğunu zannet
  Cevapla
 • Sihahaha 1 ay önce Şikayet Et
  Bizamanlar ingilizler ayni roldeydi noldu hepiniz yüzme ögrendiniz simdi size sihalar kanat takmadan nasil uculur onu ögretecek
  Cevapla
 • Bozkurt 1 ay önce Şikayet Et
  Bizde hazırız .. ama önce içimizdeki dilencilerin icabına bakalım sonra sıra size gelecek.dilenciler..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Peygamber Efendimiz (Sav) 'in cennet ile müjdelediği 10 sahabe
4. Yargı paketi açıklandı! Kadına yönelik şiddet konusunda tarihi adım