İsrail'den Gazze'de katliam hazırlığı: 'Güçlü şekilde karşılık vereceğiz'

Saon dakika Haberi; İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nden atılan roketlere 'güçlü şekilde' karşılık vereceklerini söyledi.

İsrail'den Gazze'de katliam hazırlığı: 'Güçlü şekilde karşılık vereceğiz'
İsrail'den Gazze'de katliam hazırlığı: 'Güçlü şekilde karşılık vereceğiz'
GİRİŞ 10.05.2021 23:27 GÜNCELLEME 10.05.2021 23:27
Bu Habere 123 Yorum Yapılmış

Netanyahu yaptığı açıklamada, gerginliğin artmasından yana olmadıklarını ancak İsrail'i hedef alanların "ağır bedel" ödeyeceğini dile getirdi.

İsrail topraklarını, askerlerini ve vatandaşlarını hedef alan saldırılara müsamaha göstermeyeceklerini söyleyen Netanyahu, Gazze'den atılan roketlere "güçlü şekilde" karşılık vereceklerini ifade etti.

Gazze Şeridi'nden 6 roket! Birçok şehirde sirenler çalıyor

Başbakan Netanyahu, İsrail ile Gazze'deki Filistinli gruplar arasındaki çatışmanın bir süre sürebileceğini sözlerine ekledi.

KABİNE, GAZZE'YE YÖNELİK GENİŞ ÇAPLI HAVA SALDIRISINA ONAY VERDİ

Yedioth Ahronoth gazetesinde yer alan haberde, Güvenlik Kabinesi toplantısında Gazze'den atılan roketler nedeniyle bölgeye geniş çaplı hava saldırısı düzenlenmesinin kabul edildiği bildirildi.

HAMAS'IN SALDIRISI

Filistin direniş grupları, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ile Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki polisleri çekmesi ve gözaltına alınan Filistinlileri serbest bırakması için İsrail'e yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

Sürenin dolmasının ardından İsrail ordusu, Batı Kudüs ve Beyt Şems kentlerinde sirenlerin çaldığı, İsrail'in güneyine de çok sayıda roket gönderildiğini duyurmuştu.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde de yaptığı yazılı açıklamayla roket atışlarını doğrulamış, İsrail'in Doğu Kudüs'teki saldırıları ve işlediği suçlar ile Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşananlara karşı böyle bir adım attıklarını belirtmişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 123
 • hasan 1 ay önce Şikayet Et
  herşeyi allahtan beklememek lazım allah akıl fikir vermiş gevurla dost olma demiş biz ne yapıyoz bırak gevur ile dost olmayı onlar gibi yaşama özlemi çekiyoruz bu gidişat islam aleminin dahada zorluklar çekeceği anlamına gelir.
  Cevapla
 • Kerim 1 ay önce Şikayet Et
  Amaçları saldırıya zemin hazırlamaktı zaten. Roketleri bahane edip saldıracaklar. İnşallah rezil olurlar
  Cevapla
 • neco 1 ay önce Şikayet Et
  ısreal terrorıst
  Cevapla
 • gresunlu 1 ay önce Şikayet Et
  şeytan aynı fetöye benziyor
  Cevapla
 • Berna 1 ay önce Şikayet Et
  Allah bu gavurları cayır cayır yaksın yazık değil mi filistinlere
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 17 Haziran koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Düğmeye basan adam: Makovsky! Şubat ve Mart'ta görüşmüşler...