Trump'tan skandal açıklama

Eski ABD Başkanı Donald Trump, İsrail'in Gazze'ye yönelik insanlık dışı saldırılarına sahip çıkarak skandal niteliğinde açıklamalar yaptı.

Trump'tan skandal açıklama
Trump'tan skandal açıklama
GİRİŞ 12.05.2021 07:23 GÜNCELLEME 12.05.2021 07:25
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Eski ABD Başkanı, İsrail'in katliamlarını görmezden gelerek bölgede tansiyonun yükselmesine halefi Joe Biden'ın güçsüzlüğünün yol açtığını ifade etti. Trump, "Ben görevdeyken, biz Barışın Başkanı olarak biliniyorduk, çünkü İsrail'in hasımları, ABD'nin güçlü şekilde İsrail'in yanında durduğunu ve İsrail'e saldırı olduğu takdirde süratle intikam alınacağını biliyordu" dedi.
 

Biden'dan Filistin lideri Abbas'a mesaj!


Eski ABD lideri sözlerine şöyle devam etti: "Biden yönetimi altında dünya giderek daha vahşi ve istikrarsız bir hale geliyor, çünkü Biden'ın güçsüzlüğü ve İsrail'e yeterince destek olmaması müttefiklerimize yeni saldırılara yol açıyor. Amerika her zaman İsrail'in yanında olmalı ve Filistinlilerin şiddeti, terörü ve roket saldırılarını durdurmaları gerektiğini açıkça anlatmalı ve ABD'nin İsrail'in meşru müdafaa hakkına her zaman güçlü destek vereceğini açıkça anlatmalı."

Donald Trump'ın hedefinde Demokrat Temsilciler Meclisi Üyesi Ilhan Omar da vardı. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında sivillerin öldüğünü belirten bir tweet atan Omar için Trump şu ifadeleri kullandı:

"İnanılmaz şekilde, Demokratlar, terör saldırısına maruz kalırken vahşice İsrail'e saldıran çılgın anti-Amerikan Temsilci Ilhan Omar ve diğerlerinin yanında durmaya devam ediyor."

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Müslüman gücü 1 ay önce Şikayet Et
  Bu kim tanıyan varmı en son secimde yenilmeye doymayan biriydi sanırım...
  Cevapla
 • Caner 1 ay önce Şikayet Et
  Cehennem sizi bekliyor
  Cevapla
 • SKK 1 ay önce Şikayet Et
  al birini-vur birine
  Cevapla
 • Uyanış 1 ay önce Şikayet Et
  Trampet halen akıllanmamış
  Cevapla
 • yakup baş 1 ay önce Şikayet Et
  zihniyet bu . her ne olursa olsun Terörist israil in yanındalar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Salgında çarpıcı gelişme! (20 Haziran 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)
Rusya'nın Türkiye kararı sonrası flaş açıklama! Yunanistan ve Ermenistan'a da mesaj