UAÖ'den İsrail'e sert tepki: Savaş suçudur

UAÖ, İşgalci İsrail'in sivillere yönelik doğrudan saldırıların "savaş suçu" olduğunu bildirdi.

UAÖ'den İsrail'e sert tepki: Savaş suçudur
UAÖ'den İsrail'e sert tepki: Savaş suçudur
GİRİŞ 17.05.2021 00:55 GÜNCELLEME 17.05.2021 00:55

Uluslararası Af Örgütü, İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de ölü sayısının artmasından "derinden endişe" duyduklarını belirterek, sivillere yönelik doğrudan saldırıların "savaş suçu" olduğunu bildirdi.

''DOĞRUDAN SAVAŞ SUÇUDUR''

İngiltere merkezli örgütten yapılan açıklamada, "55'i çocuk 188 kişinin öldüğü Gazze'de artan ölü sayısı konusunda derin endişe duyuyoruz. Uluslararası Ceza Mahkemesi, İsrail'in cumartesi günü 2 kadın ve 8 çocuğun ölümüne yol açan Şati Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıyı araştırmalı. Sivillere yönelik doğrudan saldırılar savaş suçlarıdır." ifadeleri kullanıldı.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne dün düzenlediği saldırılarda Şati Mülteci Kampı'nda bayramlaşmak için akrabasının evine giden Ebu Hatab ve El-Hadidi ailelerinden 2'si kadın 8'i çocuk 10 Filistinli yaşamını yitirmişti.

İsrail'in 10 Mayıs'tan bu yana hava ve karadan vurmaya devam ettiği abluka altındaki Gazze Şeridi'nde tablo giderek ağırlaşıyor.

İsrail saldırılarında şu ana kadar 58'i çocuk, 34'ü kadın olmak üzere 192 kişi hayatını kaybetti, 1235 kişi yaralandı, onlarca bina ise tamamen yıkıldı veya kullanılamaz hale geldi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
6 Şubat depremi sonrası fay hareketliliğinde dikkat çeken değişiklik: İlginç sonuçlar...
Siyonist İsrail saldırısında hem ikizlerini hem eşini kaybetti! Tarifi olmayan acı..