Aşı turizmine kapılarını açacaklar: 50 dolara 2 doz aşı

San Marino, Rusya'nın geliştirdiği Sputnik V aşılarını sunarak aşı turizmine kapılarını açtı. İki doz uygulanan Sputnik V aşıları toplam 50 Euro'ya satılıyor.

Aşı turizmine kapılarını açacaklar: 50 dolara 2 doz aşı
Aşı turizmine kapılarını açacaklar: 50 dolara 2 doz aşı
GİRİŞ 20.05.2021 10:21 GÜNCELLEME 20.05.2021 10:27
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

The Guardian'da yer alan habere göre, 34 bin nüfuslu San Marino'da herkes en az bir doz Koronavirüs aşısı oldu. Ülkede, çoğunlukla henüz Avrupa Birliği onayı almayan Sputnik V aşısı uygulandı. 

AŞI TURİZMİNİ CANLANDIRACAKLAR

Turizmi canlandırma çalışması kapsamında San Marino'da geçen haftadan itibaren aşı turizminin yolu açıldı. Ülkeye gelen turistlerin anlaşmaya dahil olan 19 otelden birinden 3 günlük rezervasyon yapması gerekiyor. Aşı olan turistlerin iki hafta sonra tekrar üç günlük bir rezervasyon yapması gerekiyor. İki doz aşının fiyatı 50 Euro olarak belirlendi. 

İTALYA'DAN TURİST KABUL EDECEKLER

Aşı programı San Marino'da şu an sadece İtalya'nın sınırı açtığı ülkelerden gelen turistlere açık. 

Avrupa Birliği üyesi olmayan San Marino, Rusya'yla şubat ayında aşı anlaşması yaptı. 

Pfizer, Moderna ve Johnson&Johnson aşılarının uygulandığı Litvanya'dan San Marino'ya giden bir turist "Rus aşısına güveniyorum bu yüzden bu olanağı duyunca hemen rezervasyon yaptırdık" dedi. 

KAYNAK: THE GUARDİAN
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Salih 6 ay önce Şikayet Et
  Süper hemen gidelim
  Cevapla
 • Emre 6 ay önce Şikayet Et
  Önce şu asırlık kansere de bir aşı bulsalardı. Bu kadar zaman geçti kanser gibi yıllardır bilinen bir sürü hastalığa aşı bulamadılar ama birden bire hiç yoktan ortaya çıkan virüse hemen bir yılda aşıyı buldular. Almanya’da halka açılsın diye itiraz ettiler de kabul etmediler. Ne var bunun içinde de halka açılmıyor ?
  Cevapla
 • Fatih bayrak 6 ay önce Şikayet Et
  Kanser bir virus mü aşı bulunsun ?
  Cevapla
 • Almanya 6 ay önce Şikayet Et
  BioNTech gibi firmalar alman hükümetinden yillarca kansere karsi asi gelistirmek icin yardim alirlar ve bulduklari ilaclar 100% etkisi olmasa bile piyasada kullanilir. Bu gibi arastirici firmalarin harcamalari cok yüksetir, ancak bulunabilen bir cözüm ile kara gecebilirler. Bu nedenle asilarindaki özelligi belli bir seviyeye kadar aciklarlar ve gerisi gizli kalir.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Belirtileri sıra dışı ,(28 Kasım 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)
AK Parti İzmir İl Başkanı, Erdoğan'ın ziyaretini anlattı: 30 yıldır böylesini görmedim!