AP, sosyal medya politikalarını gözden geçirecek

Associated Press, geçen hafta Filistin yanlısı görüşlerini ifade eden Emily Wilder'ın işten çıkarılmasının ardından gelen tepkiler üzerine, sosyal medya politikalarının gözden geçirileceğini açıkladı.

AP, sosyal medya politikalarını gözden geçirecek
AP, sosyal medya politikalarını gözden geçirecek
GİRİŞ 25.05.2021 11:33 GÜNCELLEME 25.05.2021 11:33
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Amerikan Associated Press'in (AP) haberine göre, 100'den fazla Associated Press çalışanı, eski çalışma arkadaşları Emily Wilder'ın gördüğü muameleye dair endişelerini ifade eden mektup kaleme aldı.

Mektupta, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında ifade edilebilecek konuların netleştirilmesi talep edildi ve şirketin personelini baskılardan koruyacağına yönelik inanç dile getirildi.

SOSYAL MEDYA İLKELERİ İNCELEME ALTINA ALINACAK

Buna karşılık kurumdan personele yapılan duyuruda, eylül ayına kadar gönüllülerden oluşan bir komitenin sosyal medya ilkelerinde değişiklik önermesi istendi.

Duyuruda, değişiklik önerileri de dikkate alınarak kurumun sosyal medya ilkelerinin gözden geçirileceği vurgulandı.

WMİLY WILDER VAKASI

AP, İsrail'in Şeyh Cerrah'ta Filistinlilere yönelik uygulamalarını ve medyanın bu süreci ele alma biçimini eleştiren Emily Wilder isimli muhabirinin işine son vermişti.

Washington Post gazetesine olayın arka planını anlatan Wilder, AP'nin sosyal medya kullanım ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle sözleşmesinin feshedildiğini ancak hangi ilkeleri ihlal ettiğinin kendisine açıklanmadığını ifade etmişti.

Wilder, başta Stanford'daki bazı Cumhuriyetçi muhafazakar çevrelerin kendisine ait eski sosyal medya paylaşımlarını da yeniden gündeme getirerek AP üzerinde baskı kurduklarını, sonra da bu kampanyanın büyüdüğünü ve AP'nin de bu baskılara direnemediğini aktarmıştı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
abd
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • HANİFİ ÇİFÇİ 4 ay önce Şikayet Et
    Irkçı Terörist Katil Avrupa Ap
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İBB'den ağaç katliamı!
Türk doktordan bilim dünyasını heyecanlandıran proje: Holocheck