Türkiye'nin KKTC'ye SİHA üssü planı Yunanistan'ı korkuttu

Türkiye SİHA alanında elde ettiği başarıyı sahaya da yansıtmaya devam ediyor. Ankara, nüfuz alanının bulunduğu bölgelere SİHA üssü taşımayı değerlendirirken, KKTC'ye yapılması planlanan üs Yunanistan'ı, korkuttu.

Türkiye'nin KKTC'ye SİHA üssü planı Yunanistan'ı korkuttu
Türkiye'nin KKTC'ye SİHA üssü planı Yunanistan'ı korkuttu
GİRİŞ 03.06.2021 12:39 GÜNCELLEME 03.06.2021 12:39
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin insansız hava teknolojiler ve SİHA'lar üzerine kazandığı deneyim dünyanın dikkatini çekmeye devam ediyor. SİHA satın alımı için ülkeler sıraya girerken, Türk teknolojileri ile ilgilenen ülke sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu alandaki deneyimini, nüfuz alanlarındaki etkisini artırmak için kullanmayı planlayan Türkiye, KKTC'ye de SİHA üssü kurnayı planlıyor. Bu plan için henüz harekete geçilmese de , fikir aşamasında Yunanistan'ı korkutmaya yetti.

Son olarak İsviçreli medya kuruluşu SRF, "Türk mucizesi" olarak nitelendirdiği SİHA'ları yere göğe sığdıramamıştı. Şimdi de Yunan basınından dikkat çeken haberler çıktı.

YUNANİSTAN TELAŞLANDI

Türkiye Akdeniz'de yeni bir SİHA üssü kuracak. KKTC'de kurulacak üs, Geçitkale Askeri Havaalanı'nda 20 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı Kıbrıs Barış Harekâtı yıl dönümü törenleri sırasında tam faaliyete geçecek. Türkiye ve Yavru Vatan'ın ortaklaşa kuracağı üs, Yunan basınını telaşlandırdı.

"İŞGAL" KORKUSU

Türkiye'nin hamlesi ile panikleyen Yunan basını gazetelerine "İşgal" manşetleri attı. SİHA üssü için "Türk işgalinin 47. yıldönümünde kullanıma açılacak" başlığıyla servis edildi.

Türkiye'nin bu hamleyle adanın ve bölgenin hakimi olabileceğini vurgulayan manşetler, Yunan'ın yaşadığı tedirginliği gözler önüne serdi.

YORUMLAR 52
 • HIDIR BUDUR 3 yıl önce Şikayet Et
  Yunanistan uluslararası deniz hukukunda yer alan " bir ada veya kayalık o ada veya adacık üzerinde tarım ve hayvancılık yapan ülkeye aittir" maddesi gereği aylarca Kardak kayalıklarında "keçi besledi". Onlara "su ve ot attı". Ama geçti o günler..Yunanistan yine tarihi "AVRUPANIN ŞIMARIK ÇOCUĞU" rolünü oynuyor ama sonucunu da düşünmeli ..!!???
  Cevapla
 • Suat 3 yıl önce Şikayet Et
  Ben demiştim Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum kesimi ortalığı ayağa kaldırır diye ama kendilerine gelince adalarını Türkiye sınırlarını ABD Fransa’ya BAE ye suuadlara peşgeh çekerken buralara üs kurun diye yalım yalım yalvarırlar ama Türkiye ye gelince YOK öyle yağma daha durun Türkiye KKTC ne S 400 bataryası koyacak kendi hava savunma bataryası kuracak uzun menzilli roketler koyacak biraz daha bekleyin az dan az çoktan çok gider
  Cevapla
 • Vatan 3 yıl önce Şikayet Et
  Vay bee adlı şahıs bana uyanık ? merali hatırlattı, hatayda vatandaşa soruyor nasıl durumlar diye vatandaşda şülür İYİ diyor lakin meralin aradığı cevap bu değil hemen o esnafın yanına chp li esnaf kılığında (vay beee? gibi) bir çantada eleman yaklaşıyor battık bityik cart curt diyor. Sonradan bu elemanın esnaflıkla alakası olmadığı yurt dışı gezmesinden yeni geldiği anlaşılıyor. Bunlar buu işte, vayy beeeee????
  Cevapla
 • Aydın dursu 3 yıl önce Şikayet Et
  CHP den aldığınız adaların hepsini sizden geri alacağız biraz sabır ,sıranızı bekleyin korku çekerek ...!
  Cevapla
 • ÇAKAR............ 3 yıl önce Şikayet Et
  pis katil palikarya korkudan geberin NİHAT İLHANIN YAVRULARININ İNTİKAMI ALINACAKTIR.....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'den terör örgütü PKK'nın aleyhine rapor
Manisa'da 4,8 büyüklüğünde korkutan deprem!