Paşinyan'dan Azerbaycan’a ilginç çağrı

Ermenistan’daki parlamento seçimleri öncesinde mitingler düzenleyen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'dan Azerbaycan’a ilginç bir çağrı geldi.

GİRİŞ 09.06.2021 07:33 GÜNCELLEME 09.06.2021 08:14
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

Dağlık Karabağ’da, Azerbaycan karşısında hezimete uğrayan Ermenistan’ın siyasetinde krizler ortaya çıktıktan sonra Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan muhalefetin çağrısı sonrasında önümüzdeki 20 Haziran tarihi için erken parlamento seçimleri ilan etti.

Bu kapsamda Ermenistan’ın Aragotsotn Bölgesi’ne seçim çalışmaları için giden Paşinyan, Aparan şehrinde bir miting gerçekleştirdi.


 

Paşinyan'dan Esed'e: Sana yardım edebilirim!Paşinyan'dan Esed'e: Sana yardım edebilirim!


Seçimlerin genelinde ekonomi ve pandemi sorunlarının çözümüne dair vaatlerde bulunan Paşinyan aynı zamanda Dağlık Karabağ’da yaşanan süreçle ilgili sık sık farklı ifadeler kullanmaya devam ediyor.

OĞLUNA KARŞI ERMENİ ESİRLERİ İSTEDİ

Ermenistan Eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın daha önce Paşinyan’a çağrıda bulunarak, "Oğlunu ver, 20-25 Ermeni esiri Azerbaycan’dan geri al" çağrısına karşılık Paşinyan, Azerbaycan’a da bu yönde çağrıda bulunarak, "Diyorum ki kabul ediyorum ve Aliyev’e oğlumu tüm esirlerle değiştirme çağrısı yapıyorum. Resmi olarak ilan ediyorum, oğlumu tüm mahkumlara karşılık veriyorum" dedi.

Açıklamasının devamında Ermenistan’ın 2 eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve Robert Koçaryan’a da ağır ithamlarda bulunarak seslenen Paşinyan, "İnsan ticaretinde uzman olan bu ikiliye bu konuda müzakere yapma yetkisi veriyorum. Aliyev’e ve Kızıl Haç’a ve herkese resmi olarak ilan ediyorum" şeklinde konuştu.

ERMENİSTAN MUHALEFETİ: OĞLUNU BU İŞE KARIŞTIRMA

Ermenistan’da 22 parti ve 4 ittifak olmak üzere toplam 26 siyasi kanat seçimlere katılırken seçim yarışında başı çeken 2 siyasi tarafın iktidardaki Nikol Paşinyan’ın yönettiği ‘Sivil Sözleşme’ Partisi ile Ermenistan’ın ikinci Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan’ın yönettiği muhalif Hayastan ‘Ermenistan’ ittifakının olması bekleniyor. Propaganda süreçlerinin yeni başladığı ülkede Paşinyan’ın rakiplerine karşı kullandığı sert dil tartışmalara yol açarken, Azerbaycan’a oğluna karşı tüm Ermeni esirleri istemesi bu tartışmaları zirveye çıkardı. Hayastan ittifakı’nın yüksek kurul üyesi ve ittifak sözcülerinden Ishkhan Saghatelyan, Paşinyan’ı "şebeklik yapmakla" suçlayarak, "Bu adam şebekliklerine devam ediyor. Eğer erkeksen oğlunu alay konusu etme ve çocukları siyasete bulaştırma" ifadelerini kullandı.

PAŞİNYAN'A 24 SAAT SÜRE

Öte yandan mitinginde Ermenistan’ın eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ı önceki seçimlere hile karıştırmakla suçlayan Paşinyan’a, Sarkisyan’dan aynı gün cevap geldi.

Paşinyan’ın önceki yıllarda da aynı iddialarda bulunduğunu hatırlatan Sarkisyan, "O dönemler devlet adamlığım gereği cevap vermedim. Artık bir konumum yok. Ona 24 saat süre veriyorum. Söylediklerini ispatlamazsa onunla ve ailesiyle ilgili bazı gerçekleri ortaya dökeceğim" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 58
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Sanırım birde kızı vardı hemen yanlış anlamada yorumlamayın Türk milleti şerefli bir ulustur biz onların yaptıklarını esirlere yapmayız
  Cevapla
 • HATTİLİ ALP 3 ay önce Şikayet Et
  Kullandığı üslup kabile ağzı. Bunlar devlet değil, katiller kabilesi
  Cevapla
 • Alperbaturalp 3 ay önce Şikayet Et
  Hocalıda yaptığı katliama karşı şehit yakınlarına tazminat. 30 yıllık işgale karşı da Zengevur'u versin.
  Cevapla
 • Çağrı 3 ay önce Şikayet Et
  oğlu ne diyor acaba bu işe!!!!!
  Cevapla
 • Hacivat 3 ay önce Şikayet Et
  Artik savas istemiyoruz karabag azerilerindir esirler teslim edilmelidir baris huzur icinde iki devlet yasamali ortak baglar isler yapilmali ki bu düsmanlik geride kalsin almanya fransa nasil baris ti ise ermeni azeride barisa bilir
  Cevapla
 • Alperbaturalp 3 ay önce Şikayet Et
  Hikaye okuma. 35 yıldır pkk ya destek verenler bunlardı. Ve hatta çatışmalarda geberenlerin çoğu da ermenidir. Bunların tarihi hainliklerle dolu. Azıcık tarih oku da geçmişten ders al.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milyar dolarlık ihracat hedefleniyor! 2023'te devreye giriyor
Savaş sebebi! 24 jet birden o ülkeye havalandı