Bir ülke daha NATO'ya üye oluyor!

Brüksel'de gerçekleştirilen NATO zirvesinin ardından önemli bir gelişme yaşandı. Ukrayna Devlet Başkanı Vlodimir Zelenskiy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Ukrayna'nın NATO'ya üye olacağını duyurdu.

Bir ülke daha NATO'ya üye oluyor!
Bir ülke daha NATO'ya üye oluyor!
GİRİŞ 15.06.2021 05:53 GÜNCELLEME 15.06.2021 05:53
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Zelenskiy'nin bu açıklamasından kısa süre sonra açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Joe Biden, "Ukrayna'nın NATO'ya üye olabilmesi için önce yolsuzluğu temizlemesi ve diğer kriterleri karşılaması gerek" dedi.

Tüm dünyanın gözü Brüksel'de gerçekleştirilen NATO Zirvesi'nde oldu. Zirve kapsamında birçok devlet başkanı ikili görüşmeler gerçekleştirirken, zirvenin ardından önemli bir son dakika açıklaması geldi.

UKRAYNA'NIN KABUL EDİLDİĞİNİ DUYURDU

Ukrayna Devlet Başkanı Vlodimir Zelenskiy sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile NATO'nun Ukrayna'yı ittifaka üye olarak almayı kabul ettiğini açıkladı.

BİDEN'DAN KAFA KARIŞTIRAN AÇIKLAMA: KRİTERLERİ KARŞILAMASI GEREK

Öte yandan kamuoyuna değerlendirmelerde bulunan ABD Başkanı Joe Biden, Zelensiy'i yalanlar bir açıklama yaptı. Biden, "Ukrayna'nın NATO'ya üye olabilmesi için önce yolsuzluğu temizlemesi ve diğer kriterleri karşılaması gerek" dedi.

YORUMLAR 1
  • Arif 2 yıl önce Şikayet Et
    başımıza bela olmasın
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan BAE'de son dakika açıklamaları: Mutlaka hesabı sorulmalıdır!
S&P’den Türkiye notu kararı! Kredi not görünümü pozitife çevrildi