John Bolton'dan Türkiye'ye demokrasi getirme iması

ABD'deTrump'ın eski güvenlik danışmanı John Bolton ve George Bush'un kardeşi Jeb Bush'un da olduğu 'Türk Demokrasi Projesi' isimli bir dernek kuruldu.

John Bolton'dan Türkiye'ye demokrasi getirme iması
John Bolton'dan Türkiye'ye demokrasi getirme iması
GİRİŞ 24.06.2021 12:59 GÜNCELLEME 24.06.2021 12:59
Bu Habere 94 Yorum Yapılmış

ABD'de Trump yönetiminin güvenlik danışmanlığı görevini üstlenen John Bolton, FETÖ'cüler ile el ele bir dernek kurdu. "Türk Demokrasi Projesi" isimli oluşum ile Türkiye'ye demokrasi getirme "iddiasında bulunan" Bolton'a, George Bush'un kardeşi Jeb Bush da eşlik ediyor. 

BOLTON VE FETÖ'CÜLER EL ELE

Derneğin kurucuları arasında, ABD eski Başkanı Donald Trump'ın ulusal güvenlik danışmanlarından John Bolton ve FETÖ'den hakkında yakalama kararı bulunan Aykan Erdemir de var.

İnternet sitesinde yazan açıklamaya göre derneğin amacının, ''Türkiye'yi daha demokratik politikalar benimsemeye teşvik etmek ve Türkiye'nin demokratik kurumlarının, insan haklarının korunmasına ve ekonomik refahına yönelik sürekli erozyonuna durdurmak olduğu'' belirtiliyor.

Derneğin amaçlarının arasında ayrıca LGBT faaliyetlerini de destekleyeceğinin ifadesine de yer verildi.

''TÜRKİYE'DE ALARMA GEÇMENİN VAKTİ ''

Bolton resmi hesabından yaptığı paylaşımda Erdoğan'ı hedef alarak "Türkiye'de alarma geçmenin vakti geldi. Bir zamanlar güvenilir NATO müttefiki şimdi demokrasiye sırtını dönüyor ve Rusya'yı kucaklıyor. Projeye katılmaktan memnunum." ifadelerini kullandı.

''DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE ŞART''

G.W.Bush kardeşi eski Florida Valisi Jeb Bush da derneğin kurucuları arasında. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ''Güvenliğimiz için demokratik bir Türkiye şart, ancak Türk özgürlüğü ve hürriyeti yok oluyor. Türkiye'nin otoriter lideri özgürlük yanlısı sesleri susturmaya kararlı. Lütfen @turkish_project'i takip edin ve kaydolun.'' açıklamaları yer alıyor.

 

YORUMLAR 94
 • Goksel 2 yıl önce Şikayet Et
  Dikkat etsinler de biz onlara demokrasiyi getirmeyelim.
  Cevapla
 • Nurullah denız 3 yıl önce Şikayet Et
  İnşşallah basaramıyacaklar bız canımız ve kanımızla reısın arkasındayız tekgayemız var oda turandır elbet
  Cevapla
 • halk 3 yıl önce Şikayet Et
  bunlarin demokrasi arap bahari dedikleri sey camileri yakmak yikmak erkekleri øldurmek cocuklarin organlari almak yada tecavuz icin kullanmak yada kadinlari toplayip toplu tecavuz etmek silah denemek bunlar demokrasi dedi mi o amma biz de hainler baska sey anliyor kafa cekeriz domuz yeriz sonra gurup yapariz anliyor demokrasi dedikleri seyi gørmek icin saga sola bir bakin irak libya afganistan suriye ve sayisiz yer var
  Cevapla
 • Cihan 3 yıl önce Şikayet Et
  Ey ABD senin tarihin soykırımlarla dolu Kime bu zamana kadar demokrası getirdin girdiğin her yeri yakıp yıktın insanlarını katlettin Irak suriye libya afkanistan hepsi perişan bumu demokrasi gözünü ac Türkiyem
  Cevapla
 • Izmirli 35 3 yıl önce Şikayet Et
  Boltonmusun bostanmisin nesin bilmiyorum ama senin gücün yetmez senin hamlelerin hepsi boşa çıktığı zaman kendini mezardan yer ayarla ömrün kısa olabilir suratsız herif
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yılın üşengeci: 20 metre için ölümü bile göze aldı
Uzaydaki ilk koloni için tarihi açıkladılar: Ay'daki yaşam nasıl olacak?