Hollanda Başbakanı Rutte'den koronavirüs önlemleri özrü

Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, Kovid-19 salgınıyla mücadelede ülke genelinde uygulanan tedbirleri 26 Haziran'dan itibaren büyük ölçüde gevşeterek hata yaptıklarını ve sebeple halktan özür dilediğini açıkladı.

Hollanda Başbakanı Rutte'den koronavirüs önlemleri özrü
Hollanda Başbakanı Rutte'den koronavirüs önlemleri özrü
GİRİŞ 12.07.2021 21:59 GÜNCELLEME 12.07.2021 21:59
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Hollanda'nın kamu haber ajansı NOS'un yayımladığı videoda Rutte, "Mümkün olduğunu düşündüğümüz şey gerçekleşmedi. Bu konuda bir değerlendirme hatası yaptık ve hayal kırıklığına uğradık. Bunun için özür dileriz." ifadelerini kullandı.

"ÖZÜR DİLERİZ"

Rutte, ülkede yeniden yükselişe geçen günlük vaka sayıları sebebiyle Kovid-19 önlemlerinde yeniden sıkılaştırılmaya gidilmesine ilişkin geçen cuma günü yaptığı basın toplantısında bu durumu dile getirmemesinin adil olmadığını düşündüğünü kaydetti.

Rutte, Sağlık Bakanı Hugo de Jonge ile birlikte söz konusu basın toplantısına yeterince iyi hazırlanmadıklarını itiraf ederken günlük vaka sayılarının hafta ortasında parlamentoda görüşüleceğini belirtti.

HOLLANDA'DA KORONAVİRÜS TABLOSU

Hollanda'da hükümet, vaka sayılarının günlük ortalama 500 civarına gerilemesi üzerine, 4 Temmuz'da planlanan gevşeme adımını 26 Haziran'a çekme kararı almıştı.

Gevşemenin ardından günlük vaka sayılarının tekrar 10 binin üzerine çıktığı Hollanda'da hükümet 10 Temmuz'da, 13 Ağustos'a kadar yürürlükte kalacak bazı yeni tedbirleri yürürlüğe sokmuştu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Recep 1 yıl önce Şikayet Et
    Bayramdan sonra bizde aynı durumda olabiliriz.Lütfen aşı olun.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan TCG Anadolu Gemisi'ni havadan inceledi
Nevşin Mengü,'Partini nasıl ikna edeceksin?' diyerek Kılıçdaroğlu'na tepkisini gösterdi!