Yunanistan'dan Kovid önlemi: Ünlü tatil bölgesinde müzik yasağı

Yunanistan, Kovid-19 salgınına karşı yeni bir önlem uygulamasını hayata geçirdi. Vakalardaki artış sonrasında cumartesi günü popüler tatil destinasyonu Mikonos'ta restoran ve barlarda müziği yasakladı.

Yunanistan'dan Kovid önlemi: Ünlü tatil bölgesinde müzik yasağı
Yunanistan'dan Kovid önlemi: Ünlü tatil bölgesinde müzik yasağı
GİRİŞ 18.07.2021 17:56 GÜNCELLEME 19.07.2021 11:54
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Koronavirüs salgınına karşı tatil ve turistik bölgelerde yeni önlem planları hayata geçiriliyor. Onlardan biri de Yunanistan'ın en gözde tatil yerlerinden biri olan Mikanos'ta müzik yasağı başlatılıyor.

MÜZİK YASAĞI HAYATA GEÇİRİLİYOR

Yunanistan Sivil Koruma bakanlığı yaptığı açıklamada her sene bir milyondan fazla ziyaretçi çeken adada müziğin yasaklandığını ve yalnızca iş veya sağlık nedenleri ile 01.00 ile 6.00 saatleri arasında hareketliliğe izin verileceğini söyledi.

Hollywood yıldızları, mankenler ve dünyaca ünlü sporcuların da kapsayan ziyaretçileri, Yunanistan'ın en popüler destinasyonu Mikonos Adası'nda yeni kısıtlamalar bekliyor.

Kısıtlamalar ise 26 Temmuz tarihine kadar geçerli olacak.

TÜRKİYE DE AYNI KARARI ALMIŞTI

Daha önce benzer bir karar da Türkiye tarafından koronavirüs önlemleri kapsamında hayata geçirilmiş, saat gece 12'den sonra müzik sesine yasak getirilmişti. Özellikle eğlence mekanlarındaki canlı ve kayıt müzik yayınlarına düzenleme getirilen karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurulmasının ardından eleştirilere neden olmuştu, kişişlerin yaşam hakkına müdahale olarak çarpıtılmıştı. Ancak gelinen noktada Avrupa'nın da bu adımı atması, ülkelerin bilim kurullarının bu yönde karar alması koronavirüs önlemleri kapsamında kaçınılmaz hale geldi.

YUNANİSTAN'DA KORONAVİRÜS SALGINI

Covid-19 pandemisi nedeniyle ülkedeki turizm gelirleri çok düşük seviyeye geriledi. Yunanistan ekonomisi için turizm gelirleri yüzde beşlik bir dilimi oluşturuyor.

Yunanistan’da vaka sayısının hızlı artışı sürerken sağlık çalışanları ve huzurevi çalışanları için aşı zorunluluğu getirilmişti.

Aynı zamanda ülke genelinde faaliyet gösteren restoren ve kulüplerde yalnızca aşılanmış müşterilere hizmet verilmesi gündeme geldi.

Bakanlık, ''Virüsün yayılmasını hızlı bir şekilde kontrol edip kontrol altına alabilmemiz ve Mikonos'un normale dönebilmesi için güzel adamızdaki sakinleri, ziyaretçileri ve profesyonelleri önlemlere kesinlikle uymaya çağırıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

KAYNAK: KATHEMİRİNİ
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • uyaniş 6 ay önce Şikayet Et
  Lütfen , acik saciklarin ve ickilerin tüketildiği bu gibi yerlere Allah'ın c.c sadece mümin kularına vaad etittiği Cenneti haberde gecen lantetli yerlere haber başlığı olarak kulanmayın.
  Cevapla
 • Türk 6 ay önce Şikayet Et
  Egeyi komple yunan a veren ismet paşşaaa çok yaşşaaaa . Beyaz türkler de turist oldu yunan aa
  Cevapla
 • İzmir 35 6 ay önce Şikayet Et
  Yunan adalarına kimse gitmesin. Onlara da giriş yasağı koyalım veye kontrolleri türkiye hastanelerinden alınan sonuçları istiyelim ve karantina uygulansın.
  Cevapla
 • tunctunc 6 ay önce Şikayet Et
  yunanlilar zaten asla asla asla cok sesli hatta sesli müzik bile calmazlar..Ve hep ama hep yunanca müzikler calarlar cokda kemence ile calinan müzikler duyulur..birde kazik nedir bilmezler yapmazlar ve tüm dükkan´lari veya otelleri en kücügünden en büyügüne kadar hep yunanca harfler ile yazilir.Tbiki tek tük yabanci ismler var ama görmek zor..
  Cevapla
 • mistoria 6 ay önce Şikayet Et
  Sorun şu ki; onlar ileride bu müzik kısıtlamasını kaldıracak, bizdeki devam edecek. Bizimki farklı amaçlar için kısıtlanıldı. Bunun da ne olduğunu herkes biliyordur sanırım.
  Cevapla
 • Birileri 6 ay önce Şikayet Et
  Müzik yapmak İçin açılan mekanlarda ses izolasyonu var ve ruhsat alınırken gerekli ses ölçümleri yapılarak müzik izni bakanlık ve belediye tarafından veriliyor.Ama pandemide işi müzik olan mekanlar kapatıldı.İzolasyonu ve müzik ruhsatı olmayan Lokanta ve kafeler müzikli mekan oldu.
  Cevapla
 • daddas 6 ay önce Şikayet Et
  aşılama oranı yakalanırsa zaten kalkacak yasaklar , kafanın işi gibi boş yorum yapmışsın
  Cevapla
 • Mehmet 6 ay önce Şikayet Et
  Benim özgürlüğümün başladığı yerde seninki biter. Bir başkasının özgürlüğünün başladığı yerde de benimki biter. Herkes sınırını bilecek.
  Cevapla
 • Turco 6 ay önce Şikayet Et
  Akliniz gidiyor Allah cc emirlerini uygulayacaklar diye.Rahat olun olunce herkes bu kurallardan sorumlu seytan ve avaresinin koyduklarindan degil
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Balıkçı restoranına giden İmamoğlu'ndan açıklama! CHP'lilerin yalanı ellerinde patladı
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum