Milletvekili, Boris Johnson'a 'yalancı' dedi, parlamentodan kovuldu

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ı "yalancılıkla" suçlayan muhalefetteki İşçi Partisi milletvekili Dawn Butler, parlamento oturumundan çıkarıldı.

GİRİŞ 22.07.2021 23:27 GÜNCELLEME 22.07.2021 23:29
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Dawn Butler, İngiliz Parlamentosu Avam Kamarası'nda yaptığı konuşmada, Johnson'ın "salgınla ciddi hastalık ve ölüm arasındaki bağın koptuğuna" ilişkin sözlerini eleştirerek, bunun, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde çok tehlikeli bir ifade olduğunu belirtti.

Dawn Butler

Johnson'ın parlamentoya doğruları söylemediğini, halka ve milletvekillerine defalarca yalan söylediğini kaydeden Butler, bu durum nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını ifade etti.

Bunun üzerine parlamentodaki görüşmeyi yöneten Meclis Başkan Vekili Eleanor Laing, sözünü kestiği Butler'dan Başbakan Johnson hakkındaki ifadeleri düzeltmesini istedi.

Butler, meclis başkan vekiline seslenerek, "Ne tercih ederdiniz? Zayıflamış bir bacak mı ya da kopmuş bir bacak mı? Biliyorsun Başbakan defalarca parlamentoya yalan söyledi. Yalan söyleyenin değil, yalancının kim olduğunu söyleyenin başının burada belaya girmesi çok komik." ifadelerini kullandı.

"Birilerinin parlamentoda doğruları söylemesi gerekiyor." ifadesine yer vererek Başbakan hakkındaki "yalancılık" suçlamasını düzeltmeyen Butler, meclis başkan vekili tarafından Avam Kamarası'nın oturumundan çıkarıldı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 4
 • Bayraktar TB-2 1 hafta önce Şikayet Et
  Herifler sadece konuşma yüzünden binadan kovmuşlar, birde bizdeki gibi terörist sempatizanları mecliste olsa ne yapacaklardı acaba..
  Cevapla
 • Derzeit 1 hafta önce Şikayet Et
  Basbakana yalanci diyen bir Millet Vekili kovuliyor,bizde ise Terörü destekleyip yardimci olan lar affedilip Meclise gönderiliyor..
  Cevapla
 • AKIN VAROL 1 hafta önce Şikayet Et
  Haçlının, ikiyüzlü demokrasi ve ifade özgürlü anlayışı...
  Cevapla
 • kizil elma 1 hafta önce Şikayet Et
  bakiniz onlarda demokrasi böyle bizim tayyip diktatör hdp vekilin vekilligi düştü ama ne hikmetse tekrar meclise girdi bizde diktatörlük böyle HAİN CHP İKTİDARA GELİRSE DİKTATÖRLÜK İLE VE 128 MİLYAR YALİNİNİ GERÇEGE DÖNÜŞTÜRÜP TAYYİBİ İDAM EDECEKLER KİLİFLARİ HAZİR HAİNLERİN
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'ye uçak gönderen İspanya'nın mesajı sosyal medyanın gündemi oldu
Kılıçdaroğlu'nun iftiralarına karşı Bakan Soylu tek tek sıraladı!