Putin'den 'felaket' açıklaması: Eşi benzeri görülmemiş boyutta...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iklim konusuyla sistematik bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini belirterek, “Rusya’nın bazı bölgelerindeki doğa felaketleri eşi benzeri görülmemiş boyutta.” dedi.

Putin'den 'felaket' açıklaması: Eşi benzeri görülmemiş boyutta...
Putin'den 'felaket' açıklaması: Eşi benzeri görülmemiş boyutta...
GİRİŞ 15.08.2021 06:00 GÜNCELLEME 15.08.2021 06:13
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Putin, ülkenin doğusundaki Sibirya bölgesinde yüzbinlerce hektar alanı etkilemeye devam eden orman yangınlarına ilişkin yetkililerle video-konferans yöntemiyle toplantı yaptı. 

Yangınların verdiği zarara ilişkin değerlendirmelerin hızlıca yapılması gerektiğini vurgulayan Putin, “Konutları ve sosyal açıdan önemli tesisleri restore etmek için ilgili planların hızlıca onaylanması gerekmektedir.” diye konuştu. 

"BİR AYDA YAĞMASI BEKLENEN YAĞMUR BİRKAÇ SAATTE YAĞABİLİYOR"

Ülkede son dönemde artan doğa felaketlerine dikkati çeken Putin, şunları belirtti: 

Rusya’nın bazı bölgelerindeki doğa felaketleri eşi benzeri görülmemiş boyutta. Güneyde bir ayda yağması beklenen toplam yağmur birkaç saat içerisinde yağabiliyor. Doğuda ise kuraklık, kuvvetli ve ani rüzgarlar arttı. Gelecek için iklim konusuyla sistematik bir şekilde mücadele edilmesi gerekiyor.”

Rusya'nın Sibirya bölgesinde temmuzda başlayan yangınlarda bugüne kadar yaklaşık 3 milyon hektar ormanlık alan küle dönmüş, yetkililer bölgede acil durum ilan etmişti.

ETİKETLER
Vladimir Putin
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Alik 2 ay önce Şikayet Et
  Para için dünyayı yok eden kapitalizm sistemi.
  Cevapla
 • batmanlı 2 ay önce Şikayet Et
  Rum süresi ayet-41 Kur’an ışığından yüz çeviren insanlığın kendi eliyle yaptığı kötülükler yüzünden, hem toplumsal, hem de doğal denge bozularak, karada ve denizde haksızlık, adâletsizlik, kan, gözyaşı, dünya savaşları, nükleer felaketler, aşırı silahlanma, çevre kirlenmesi, uyuşturucu, alkol, cinsel sapıklıklar, terör ve anarşi gibi her türden fesat ve bozgunculuk ortaya çıktı. İşte Allah, yaptıklarının bir kısmını onlara daha bu dünyada böylece tattırıyor ki, bu gidişin yanlış olduğunu anlayıp yeniden Kur’an’a dönsünler..
  Cevapla
 • batmanlı 2 ay önce Şikayet Et
  Rum süresi ayet-41 Kur’an ışığından yüz çeviren insanlığın kendi eliyle yaptığı kötülükler sonucu, hem toplumsal, hem de doğal(ekolojik)denge bozularak, karada ve denizde haksızlık, adaletsizlik, kan, gözyaşı, dünya savaşları, nükleer felaketler, aşırı silahlanma, çevre kirlenmesi, uyuşturucu, alkol, cinsel sapıklıklar, terör ve anarşi gibi her türden fesat ve bozgunculuk ortaya çıktı. İşte Allah, yaptıklarının bir kısmını onlara daha bu dünyada böylece tattırıyor ki, bu gidişin yanlış olduğunu anlayıp yeniden Kur’an’a dönsünler..
  Cevapla
 • Bir vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Allah doğal afetler verip insanoğluna artık kin nefret öldürmeyi haram para yemeyi mazlumlara işken ve etmeyi ve dah a bir çok şeyi bırakmasını istiyor olmasın ?????İnsan oğlu bunları yapmadıkça acaba daha neler görecez .Buda yakında belli olur
  Cevapla
 • Ercan 2 ay önce Şikayet Et
  Allah 'ın yolunu terk eden İnsanoğlu, daha çook felaketler görecek...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den Yunanistan ve Rum yönetimine: Rotasını şaşıran cevabını alır!
Son dakika haberi: Dünya devi Toyota'dan kritik karar!