ABD'de kritik isimden yüz yüze eğitimle ilgili dikkat çeken tavsiye!

Son dakika haberi: ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü ABD'nin bir numaralı halk sağlığı uzmanı Dr. Anthony Fauci, okula giden çocuklar için Covid-19 aşılarını zorunlu kılmanın "iyi bir fikir" olduğunu söyledi.

ABD'de kritik isimden yüz yüze eğitimle ilgili dikkat çeken tavsiye!
ABD'de kritik isimden yüz yüze eğitimle ilgili dikkat çeken tavsiye!
GİRİŞ 30.08.2021 18:16 GÜNCELLEME 30.08.2021 21:14
Bu Habere 69 Yorum Yapılmış

Fauci, “Okullarda ve daha birçok yerde, yıllardır çocuk felci, kızamık, kabakulak, kızamıkçık, hepatit aşıları yapıyoruz. Yani bu, çocukların okula gelmesi için aşı yapılmasını gerektiren yeni bir durum olmayacak" dedi.

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, okula giden çocuklarda Covid-19 aşısının zorunlu olmasının güçlü bir fayda-risk oranı nedeniyle "iyi bir fikir" olduğunu söyledi.

Fauci, CNN'den Jake Tapper'a verdiği röportajda "Birliğin Durumu" konulu konuşmasında, "Çocukların okul gitmesi için aşıların zorunlu olmasının iyi bir fikir olduğuna inanıyorum” dedi.

ABD'DEKİ SAĞLIK OTORİTELERİNİN ÇOCUKLARA AŞI KONUSUNDA UZLAŞMASI BEKLENİYOR

Bununla birlikte Fauci, bu fikre karşı çıkan çok sayıda insan olacağını kabul etti ancak ABD Gıda ve İlaç İdaresi'nin (FDA) yanı sıra ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ne (CDC) tavsiyede bulunan Bağışıklama Uygulamaları Danışma Komitesi'nin bir anlaşma yapacağına inandığını söyledi.

Özellikle Pfizer/BionTech corona virüs aşısının artık tam FDA onayına sahip olduğu göz önüne alındığında, karara tepki gösteren kişi sayısının azalacağını belirtti.

ABD'de yaygın olarak kullanılan Covid-19 aşılarının hiçbirinin henüz 12 yaşın altındaki kişilerde kullanılmasına izin verilmemesine rağmen, okul çocukları için aşı zorunlulukları etrafında yoğun tartışmalar dönüyor. Konu, son derece bulaşıcı Delta varyantı özellikle genç Amerikalılar arasında vakalarda artışa neden olduğu için son aylarda daha önemli bir hale geldi.

FAUCİ: ÇOCUKLARA AŞI ZORUNLULUĞU YENİ BİR UYGULAMA DEĞİL

Fauci, ayrıca okullarda çocuklara aşı zorunluluğu getirme fikrinin yeni bir şey olmadığını vurguladı:

"Bu yeni bir şey değil. Okullarda ve birçok yerde, özellikle de devlet okullarında, yıllardır çocuk felci, kızamık, kabakulak, kızamıkçık, hepatit aşılarının uygulanmasını zorunlu tutuyoruz. Yani bu, çocukların okula gelmesi için aşı yapılmasını gerektiren yeni bir durum olmayacak."

Öte yandan, Bağışıklama Uygulamaları Danışma Komitesi (ACIP), tam onaylı Pfizer/BioNtech aşısının güvenlik ve etkinlik verilerini gözden geçirmek için gelecek Pazartesi  günü toplanacak. 

Pfizer'in yönetim kurulunda yer alan eski bir FDA yöneticisi olan Dr. Scott Gottlieb ise çocuklar için uyarlanmış bir Covid-19 aşısının  5-11 yaşındakiler için "Eylül ayının bir noktasında" onaylanması için çalıştıklarını aktardı.

YORUMLAR 69
 • Selim 3 ay önce Şikayet Et
  Bunlarla iş tutanlara haklarımızı helal etmiyoruz. Virüsü fonlayanlardan biride bu..
  Cevapla
 • Seytanin adami 3 ay önce Şikayet Et
  Bu şeytanin laflari ilemi bu toumu ikna edeceksiniz, bu emperyal cetenin usagi bizim haljimizin iyiligini düsünecegini mi saniyorsunuz, bunlarin hepsi palavra, cocuklarimdan uzak durun, anlasildiki dunyada herkes bu kureselci ceteye teslim olmus nizde allaha siginiyor ve ondan yardim bekliyoruz,
  Cevapla
 • Naci 3 ay önce Şikayet Et
  Baska adam bulamadiniz mi ? Korkmuyoruz !!!!!!!!!!!!!!!
  Cevapla
 • İso 3 ay önce Şikayet Et
  Bu aşı olamayanlar sağlık bakanımıza ve devletine güveniyorsa o zaman devletin verdiği ilaçlarıda kullanmasınlar. Avuç avuç antibiyotik kullanan millet bilip bilmeden aşıya karşı çıkıyor. Aşı olmayan doktot kaldı mı? Zararlı olsa önce onlar karşı çıkmazmıydı?
  Cevapla
 • CTN 3 ay önce Şikayet Et
  Yahu kardeşim asıl sen bilip bilmeden konuşmasan iyi olur. Televizyonu kapat, sosyal medyadan biraz araştırma yap. Onlarca-yüzlerce doktorun buna karşı olduğunu, baskı gördüğünü hatta işinden olduğunu göreceksin. Bak ın bu iş şuan bizim milletimizin ve devletimizin iradesi dışındaki bir yönlendirme ile yürütülüyor. Biraz araştırınca görecek siniz.
  Cevapla
 • Aklınyolu 3 ay önce Şikayet Et
  Boş ver ya, onları virüs ikna eder yakında.
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Ortamın Çocuğu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkonsolos Yardımcısı Wang Hei: Biz başardık, Türkiye de başaracak
800 yıllık mumya görenleri şaşkına çevirdi!