Uğur Şahin'den üçüncü doz ve çocuklara aşı açıklaması

BioNTech CEO'su Uğur Şahin, iki doz aşı olan yetişkinlere de güçlendirici mahiyetteki üçüncü doz aşıların yapılması çağrısını yineleyerek, bu yıl 5-11 yaş arasına da Kovid-19 aşısı uygulanabileceğini söyledi.

Uğur Şahin'den üçüncü doz ve çocuklara aşı açıklaması
Uğur Şahin'den üçüncü doz ve çocuklara aşı açıklaması
GİRİŞ 13.09.2021 15:39 GÜNCELLEME 13.09.2021 15:40
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

BioNTech şirketinin CEO'su ve kurucu ortağı Uğur Şahin, aşılar ile ilgili yeni açıklamalar yaptı.

Kölner Stadt-Anzeiger gazetesine konuşan Şahin, iki doz aşı olan yetişkinlere de güçlendirici mahiyetteki üçüncü doz aşıların yapılması çağrısını yineleyerek, "Zayıflamış bağışıklık savunması olan kişilerin üçüncü doz aşı yaptırmaları son derece mantıklı olur. Bugüne kadar yaptığımız araştırmalar ve İsrail'den gelen ilk veriler, üçüncü dozdan sonra yeni varyanta karşı korumanın tamamen geri kazanıldığını gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Uğur Şahin ve Özlem Türeci duyurdu! BioNTech aşısında 5-11 yaş hazırlığıUğur Şahin ve Özlem Türeci duyurdu! BioNTech aşısında 5-11 yaş hazırlığı

Öte yandan Şahin, çocuklara yönelik Kovid-19 aşısı hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Şahin, Kovid-19 aşısını bu yıl içerisinde 5 ila 11 yaş arasında çocuklara uygulamaya başlayabileceklerini açıkladı. Şahin, "Şayet tüm veriler iyi görünür ve yetkili makamlar onay verirse, bunun gerçekleşebileceğini düşünüyorum" dedi.

YORUMLAR 27
 • faruk 2 yıl önce Şikayet Et
  Yeni doğana da yapın tam olsun.. 15 yaştan kucuk kaç çocuk covidden öldü ki bu ne hız?
  Cevapla
 • aziz 2 yıl önce Şikayet Et
  alman sunucu sotuyor..siz ve ekibiniz adilandimi..ugur bey..hayır...2 milyar doz üretimimiz olacak..ekibimden kimseyi kaybetmek isteme...youtubeda arayın bakın..ekibi değerli..ama diğerleri ha insan ha fare ha şempaze!!
  Cevapla
 • Muş 2 yıl önce Şikayet Et
  şimdi bunlar bilim adamı ve insanlığa hizmet ediyor öyle mi bunlar sadece dunya haytını kendileri için cennete çevirmeye çalışan şarlatanlar. insanları düşündükleri yok tek düşündükleri cepleri
  Cevapla
 • Yilmaz 2 yıl önce Şikayet Et
  2 yasa düsse keske
  Cevapla
 • doğru söz 2 yıl önce Şikayet Et
  Amaç tüm nesli kökten yok etmek. Her aşı onlar için gelir kaynağı 3 te istenir 5 te. Ülkemizde nedense ilk defa tüm partiler bir konuda uzlaşmış gibiler. Allah niyeti bozuk olanları kahru perişan etsin.
  Cevapla
 • Hasan 2 yıl önce Şikayet Et
  Çoğu ülkede durum aynı, muhalefetiyle iktidarıyla. Çok ilginç
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Koca Cenevre'de dünyaya seslendi: İnsanlığın vicdanı darağacında
Aziz Yıldırım 'getireceğim' dedi! Mourinho'dan ilk açıklama geldi