Putin, Esad'ı Kremlin'de ağırladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Beşar Esad ile görüşürken, BM kararı olmadan Suriye'ye gönderilen yabancı askerlerin, ülkenin tamamı üzerinde Suriye hükümeti tarafından hakimiyet kurulmasına engel oluşturduğunu ifade etti.

Putin, Esad'ı Kremlin'de ağırladı
Putin, Esad'ı Kremlin'de ağırladı
GİRİŞ 14.09.2021 09:03 GÜNCELLEME 14.09.2021 11:33
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Kremlin'den görüşme hakkında bu sabah yapılan açıklamada ikilinin Rusya'nın başkenti Moskova'da bir araya geldiği ve Putin'in Esad'ı seçimleri kazanmasından ötürü kutladığı ifade edildi.

Açıklamaya göre Putin, "Teröristlere ciddi zararlar verildi ve sizin önderliğinizdeki Suriye hükümeti toprakların yüzde 90'ını kontrol altına aldı" dedi.

Rusya'nın desteği Esad'ın 2011 yılında başlayan iç savaşta muhaliflere kaybettiği toprakların neredeyse tamamını geri almasını sağladı.

Esad, Putin'e Suriye'ye yaptığı insani yardım ve "terörün yayılmasını" önlemek için verdiği uğraş nedeniyle teşekkür etti.

Esad, Rusya ve Suriye ordularının Suriye'deki "işgal altındaki toprakları yeniden özgürlüğüne kavuşturmayı" başardığını söylerken bazı ülkelerin Suriye’ye yönelik yaptırımlarının "insanlık dışı" ve "gayrimeşru" olduğunu ifade etti.

Esad ve Putin Moskova'da en son 2015 yılında bir araya gelmişti.

YORUMLAR 8
 • can 2 yıl önce Şikayet Et
  ikisininde işine geliyor biri hem canını hem koltuğunu koruyor diğeride buna göz yumarak müslümanların ölmesini izliyor
  Cevapla
 • Trabzonlu 2 yıl önce Şikayet Et
  Potin dikkat. ...Esed Coronası yolda. ...
  Cevapla
 • ülkücü 2 yıl önce Şikayet Et
  BM kesinlikle artik yikilma surecinde. Bm yerine yeni uluslararasi orgut kurulmali
  Cevapla
 • Yakub 2 yıl önce Şikayet Et
  Cehennem boşuna yaratılmadı. Yaşasın cehennem zalimler için
  Cevapla
 • Hakkı An 2 yıl önce Şikayet Et
  %100 ünün kontrol altına alınması için BAARIŞ PINARI bölgesi mi? hedef gösterilmiş. O iş kolay. Alın Türkiye deki 4-5 milyon Sığınmacıyı; hemen askerimizi çekeriz. Ama aksini yaparsanız; boğazınızı sıkar, lojistiğinizi keser, gıda mühimmat vb. alamazsınız. Diğer taraftan Afganistan daki teröristlerin yeni hedefi olursunuz. (Suriye ve kırgızistan/Tacikistan başta tüm sorunlu toprakalardan gelen suriyeli teröristler ile) diğer taraftan açık bi yaranız var iken Karadeniz de.. NATO nun yaranıza TÜRK tuz basmasını isterseniz iyi komşuluk ilişkilerini rafa kaldırıp; çatışmasızlık bölgelerine saldırırsınız. Hikayedeki gibi uçacak kanadınız kalmadı hala .. yapıyorsunuz. Aman haaaa.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İran tehdit etti ABD jet hızıyla onayladı! Üç ülkeye 95 milyar dolar destek!
Dolmabahçe'de kritik görüşme! Başkan Erdoğan Şukri’yi ağırladı