Kraliçe Elizabeth'ten Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a tebrik

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in, 9 Eylül'de kuruluşunun 73. yılını kutlayan Kuzey Kore'ye tebrik mesajı gönderdiği bildirildi.

Kraliçe Elizabeth'ten Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a tebrik
Kraliçe Elizabeth'ten Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a tebrik
GİRİŞ 15.09.2021 13:47 GÜNCELLEME 15.09.2021 13:47
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İngiltere basınında yer alan haberlere göre, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, geçen hafta Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a, Kuzey Kore'nin Ulusal Günü'nü 9 Eylül'de gerçekleştirilen kutlamalardan birkaç gün önce bir mesaj gönderdi.

Kuzey Kore'nin resmi haber ajansı KCNA'nın haberinde de "Kim, 7 Eylül'de Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı Kraliçesi 2. Elizabeth'ten bir tebrik mesajı aldığını bildirdi" ifadeleri yer aldı.

KCNA'ya göre, söz konusu mesajda "Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti halkı Ulusal Günlerini kutlarken, gelecek için iyi dileklerimi gönderiyorum" ifadesi yer aldı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ise "Kraliçe, geçmiş yıllarda olduğu gibi, ulusal günleri münasebetiyle Kuzey Kore halkına bir mesaj gönderdi" sözleriyle gelişmeyi duyurdu.

Buckingham Sarayı da İngiliz Milletler Topluluğu ve Kalkınma Ofisi (FCDO) aracılığıyla söz konusu mesajın Kuzey Kore liderine iletildiğini doğruladı.

YORUMLAR 1
  • Mert 1 yıl önce Şikayet Et
    Bende korece Okuyup anlamıştım zaten ! İngilizcesine gerek yok
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan Togg ve SİHA açıklaması: Devler istiyor! Yeni bir tarih yazıyoruz
İstanbul'da büyük buluşma: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eyvallah etmeyeceğiz!