Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan Siraj Wahhaj: Siz bütün Müslümanların liderisiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj, Erdoğan'ın sadece 80 milyonluk Türkiye'nin değil, bütün Müslümanların lideri olduğunu söyleyerek kürsüden indi.

GİRİŞ 20.09.2021 13:33 GÜNCELLEME 21.09.2021 08:22
Bu Habere 101 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından The Manhattan Center'da düzenlenen "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" konferansında konuştu.

Erdoğan, gerek sivil toplum kuruluşları aracılığıyla gerekse de bireysel olarak İslam düşmanlığıyla mücadele edildiğini gördüğünü ve bundan da memnuniyet duyduğunu belirterek, "Sahip olduğunuz bu engin tecrübeyle nefret suçları ve kültürel ırkçılıkla mücadeleye daha fazla katkı vermeniz çok önemlidir. Türkiye olarak biz de uluslararası platformlarda İslam düşmanlığı ve hoşgörüsüzlükle mücadelede öncü rol üstleniyoruz" dedi.

"DİNİMİZE VE MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE YÖNELEN TÜM TEHDİTLERİ…"

İslam İşbirliği Teşkilatı'nda bu yöndeki çabaların başını çektiklerine işaret eden Erdoğan, "Dinimize ve Müslüman kardeşlerimize yönelen tüm tehditleri ortadan kaldırmaya dair her türlü girişimi destekliyoruz. İslam düşmanlığıyla mücadele konusunun Birleşmiş Milletler başta olmak üzere tüm kuruluşların gündeminde tutulması için çaba sarf ediyoruz. Yürüttüğümüz tüm mücadeleye siz Amerikalı Müslüman kardeşlerimizden de güçlü destek ve katkı bekliyoruz" diye konuştu.

"BİZİ DE MİLLETİMİZİ DE GURURLANDIRMAKTADIR"

"Amerika'da elde ettiğiniz başarılar en az sizler kadar bizi de milletimizi de gururlandırmaktadır" ifadesini kullanan Erdoğan, Amerika'daki başarılı iş ve bilim insanlarının sayısının daha da artacağına inandığını söyledi.

TEK BİR ŞEY SÖYLEYİP KÜRSÜDEN İNDİ

New York'ta Erdoğan'ın katıldığı programda bir Müslüman kanaat önderi konuşmasında sadece tek bir şey söyleyip kürsüden indi.

"TÜM MÜSLÜMAN DÜNYASININ LİDERİSİNİZ"

O kişi çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj'dı. Siraj Wahhaj, "83 milyonluk ülkenin liderisiniz. Bu çok büyük bir iş. Ama bence siz tüm Müslüman dünyasının liderisiniz" dedi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
abd
YAZDIR
YORUMLAR 101
 • GEL SENDE GEL 1 ay önce Şikayet Et
  Bütün dünya bunu anladı zaten..Buradaki vatandaşlarda dünya müslümanlarının böyle düşünmelerinden çok memnun oluyorlar, o kadarki 5-6 milyon kardeşimize kucak açtılar, halen de geliyorlar, sende gel katıl aramıza oralarda eziyet içinde yaşama, liderimiz aynı gel buraya, kardeşlerinin arasına.
  Cevapla
 • KUR'AN 1 ay önce Şikayet Et
  maide suresi 44,45,47 Ayetlere, Nisa Suresi 105. Ayete, Şura Suresi 21. Ayete arz edin liderlerinizi ve görün kim Müslüman kim değil.
  Cevapla
 • Kur'an AHLAKI 1 ay önce Şikayet Et
  Surelerimizden Maide 44,45,47, Nisa 105 ve Şura 21 e arz edin korkmadan liderinizi(liderlerinizi) O zaman anlarsınız İslamın lideri var mı?
  Cevapla
 • canacan 1 ay önce Şikayet Et
  rte neden bu kadar hedefte sebebi dünya mazlumlarının lideri olması islam güçleniyor.
  Cevapla
 • cCc 1 ay önce Şikayet Et
  Ulan bütün Dünya anladı da, içimizdeki hdpkk ve chp-ip-saadet li zavallılar(nasipsizler) anlamadılar, anlayamdılar.
  Cevapla
 • Necdet 1 ay önce Şikayet Et
  Onlar onların elemanı zaten
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kemal Kılıçdaroğlu yine tarafını belli etti
Film setlerini aratmayan bir Osmanlı eseri