Yunan medyası panikledi: Güç Türkiye'den yana

Türkiye'nin denizcilik alanındaki kazanımları, Yunanistan'ı panikletti. Yunan basını , Türk deniz gücünün gelişiminin Atina Hükümeti için büyük bir endişe kaynağı olması gerektiğini ifade ederek, terazinin Ankara'ya doğru eğildiğini yazdı.

Yunan medyası panikledi: Güç Türkiye'den yana
Yunan medyası panikledi: Güç Türkiye'den yana
GİRİŞ 23.09.2021 12:13 GÜNCELLEME 23.09.2021 13:21
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türkiye yerli ve milli anlayışıyla savunma sanayiinde her geçen gün daha da ileri adımlarını atıyor. Özellikle insansız sistemlerde elde edilen başarı, dikkatlerden kaçmazken, insansız sistemler kadar Türkiye denizcilik alanında da çok yol aldı.

Bu durum Yunanistan'ı endişeye sevk ederken, Yunan medyasında panik havası hakim. Türkiye ve Yunanistan'ın envanterinde bulunan denizaltıları kıyaslayan Yunan medyası, Yunan denizaltı filosunun Türkiye'den az olduğunu yazdı.

TERAZİ TÜRKİYE'YE DOĞRU EĞİLDİ

Yunan denizaltılarının çoğunluğunun eski olduğuna dikkat çekilen haberde, "Türkiye'nin denizaltılarda yaptığı yatırım ve modernizasyon deniz gücünün terazisinin Türkiye'ye doğru eğileceğini gösteriyor" ifadelerine yer verildi.

Türkiye ile yaptıkları işbirliği nedeniyle Almanya'ya tepki gösteren Yunan medyası, Merkel'in Türkiye'ye ambargo uygulamayarak Yunanistan'ı arkadan bıçakladığını ileri sürdü.

TÜRK DENİZ GÜCÜ ATİNA İÇİN ENDİŞE KAYNAĞI

Türk deniz gücünün gelişiminin Atina Hükümeti için büyük bir endişe kaynağı olması gerektiği ifade edildi.

Yunan silahlı kuvvetlerin bütçesinin önemli bir kısmının denizaltı silahlarının güçlendirilmesine harcanması istendi. Yunan medyası, ayrıca denizaltı konusunda Fransa'dan yardım istedi. Yunanistan daha önce de deniz envanterini geliştirebilmek adına Almanya ve Fransa'dan yardım istemiş, yeni nesil torpidolar satın almayı gündeme getirmişti.

ETİKETLER
yunanistna
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Anonim 2 ay önce Şikayet Et
  Eski hatalar yapılıyor, yunanistan da kim oluyor, ab den ingiltere ayrıldı, rakibimiz ab oldu, askeri gücü yok denecek kadar az ülkeler topluluğu, zaten balkanlarda söz sahibiyiz, sebep nedir ki sürekli minicik yunan ile kıyaslanıyoruz, avrupa nın iç sorunları ile ilgili neden haberler yapılmıyor, İtalya, Romanya, macaristan vb ülkeler ab ile sanki tam uyum içinde sorun yumağı ab nin çok ama çok büyük sorunları var, üstten rusya alttan Türkiye bi yürüse 2 veya 3 ay içinde tekrar Almanya yı böleriz, fransa dağılır gider, Bunları konuşmak lazım, biz kıytırık yunanın triplerini konuşuyoruz, burada bir sıkıntı var.
  Cevapla
 • misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Soylediklerine katiliyorum fakat askeri anlamda bu sadece asker degil teknoji savunma sanayi anlaminda almanya fransayi hic kucumseme
  Cevapla
 • tito 2 ay önce Şikayet Et
  bencede endişelenseniz iyi olur
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Türkiye'nin geliştirdiği strateji tüm dengelerini alt üst etti!
BAYKAR'dan Akıncı TİHA paylaşımı: Sevinçleri kameralara yansıdı