ABD'de yeni 3'üncü doz aşı kararı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Direktörü Rochelle Walensky, riskli işlerde çalışanların da COVID-19'a karşı 3'üncü doz aşı yapılabilecekler listesine eklendiğini duyurdu.

ABD'de yeni 3'üncü doz aşı kararı
ABD'de yeni 3'üncü doz aşı kararı
GİRİŞ 24.09.2021 21:09 GÜNCELLEME 24.09.2021 21:10

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Direktörü Rochelle Walensky, yaptığı açıklamada, 65 yaş üstü kişilerle birlikte, huzurevinde kalanlar ve ciddi sağlık problemi bulunan 50 ila 64 yaş arasındakilerin 3'üncü doz COVID-19 aşısı olabileceğini söyledi.

Sağlık çalışanları başta olmak üzere 18-64 yaş arasında olup riskli işlerde çalışanların da 3'üncü doz aşı olacaklar listesine eklendiğini kaydeden Walensky, alınan kararın ABD Gıda ve İlaç Dairesinin (FDA) 3'üncü doz yetkilendirme kararıyla da uyumlu olduğunu belirtti.

Cezaevleri ve evsiz barınakları da listede

Karara göre listede, cezaevleri ve evsiz barınaklar gibi virüse maruz kalma riskinin yüksek olduğu ortamlarda yaşayanlar da yer alıyor.

Dün, Pfizer-BioNTech aşısının üçüncü dozunun, 65 yaş üzeri, kronik hastalığı bulunanlar ve riskli işlerde çalışanlar için FDA tarafından onayladığı duyurulmuştu.

Duyuruda aşının üçüncü dozunun, ikinci dozdan altı ay sonra yapılması tavsiye edilmişti.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Yargıtay'dan dikkat çeken karar: Vasıflı işçi, asgari ücretle çalıştırılamaz
AK Parti'li Erkan Kandemir'den Başkent Kulisi'nde önemli açıklamalar