Covid-19 aşı üreticileri sadece 3. dozdan servet kazanacak!

ABD Covid-19'la mücadele kapsamında 'hatırlatma dozu' olarak anılan üçüncü doza onay verirse, Pfizer/BioNTech ve Moderna gibi aşı üreticileri kasalarına milyarlarca dolar daha koyacak.

Covid-19 aşı üreticileri sadece 3. dozdan servet kazanacak!
Covid-19 aşı üreticileri sadece 3. dozdan servet kazanacak!
GİRİŞ 27.09.2021 03:06 GÜNCELLEME 27.09.2021 03:08
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezleri, 65 yaş üstü Amerikalılar ile sağlıkları ve meslekleri nedeniyle Covid-19'a yakalanma riski yüksek olan milyonlarca genç için üçüncü doz aşıya onay verdi.

Koronavirüs aşısı üreticilerinden Moderna şirketinin tahmini 2022 gelirleri, ABD Başkanı Joe Biden'ın Ağustos ortasında Hatırlatma Dozu planı açıklamasının ardından yüzde 35 yükseldi. Ancak Moderna'nın üçüncü doz aşısı henüz onay almış değil.

26 MİLYAR DOLAR KAZANACAKLAR

Finans şirketi Morningstar analizcisi Karen Andersen'ın hesaplarına göre; hatırlatma aşısına hemen hemen tüm Amerikalılar için onay çıkması halinde, sadece bu dozun gelecek yıl Amerikan Pfizer ile Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci çiftinin ortağı olduğu BioNTech şirketlerine küresel satışlardan 26 milyar Dolar getirecek.

Amerikan Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezleri, Pfizer/BioNTech aşısında üçüncü dozu 65 yaş üstü Amerikalılar için onaylamıştı. 18-64 yaş arası için ise bakımevleri gibi uzun süre geçirilen yerlerde görev yapanlar ile obezite, diyabet, kalp, kanser hastalığı olan ve geçmişte ya da hâlen sigara kullananlar için de olur verilmişti.

Pfizer/BioNTech aşısının üçüncü dozu, ikinci dozdan en az altı oy sonra uygulanabilecek.

YORUMLAR 22
 • Ismail 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlarin ne kazanacagi degil , senin yedigin igne önemli. Faydalimi faydasizmi?
  Cevapla
 • vtd3434 1 yıl önce Şikayet Et
  bunlar görüntüdeki taşeron firma o paraları bunlara verirler mi?
  Cevapla
 • Tamer 1 yıl önce Şikayet Et
  %17 si bunların, % 51 Pfizer in, gerisi alman ortakların. Anlayacağınız asıl kazananlar bunların ağababaları.
  Cevapla
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  BioNTech in kurulus sermayesi iki alman kardese ait.
  Cevapla
 • Kahraman 1 yıl önce Şikayet Et
  İki şeytan..
  Cevapla
 • Yorum yazan 1 yıl önce Şikayet Et
  O bilim insanları olmasaydı bu virüsler de olmazdı HT kardeş. O görüntüleme cihazları çıktıktan sonra kanser vakalarında artış tavan yapmış. O cihazların çoğu yaydığı radyasyonla yeni hastalıkları tetikliyor. O çok güvendiğiniz bilim adamları önce bizi hasta edip sonra da tedavi edeceğiz diye bizi ilaç ve aşı bağımlısı yapıyorlar. Bir ülkede doktorlar 1 hafta greve gitmiş ölüm rakamları o hafta yılların ortalamasından çok daha aşağıda kalmış. Kusura bakmayın artık DSÖ'den sağlık ocağındaki doktora kadar hiç birisine öyle varsayımsal bir saygı ve güven duymuyorum. Önce o güveni ve saygıyı hak edecek sonra alacak. Kendi mesleklerinin saygınlıklarını kendileri yok ettiler 3 kuruş menfaat için.
  Cevapla
 • H. T. 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah’tan korkun. Bilim insanları olmasa nasıl bir hayatınız olurdu? Hasta olunca koştuğunuz tüm medical görüntüleme cihazları, ilaçlar onların eseri. Allah sizin kafanızdakilerden korusun insanlığı.
  Cevapla
 • EBRAR 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu yaşta sonra gelen servetin ne hayrı olacak,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Biden ve Macron'dan ortak açıklama: Putin'e flaş çağrı!
"Rusya, Tel Rıfat ve Ayn el Arab'a askeri güç gönderdi" iddiası