Umman'da Şahin Kasırgası: Uçuşlar ertelendi

Umman'da "Şahin Kasırgası" nedeniyle Maskat Havalimanına gidiş ve dönüş uçuşlarının ertelendiği duyuruldu.

Umman'da Şahin Kasırgası: Uçuşlar ertelendi
Umman'da Şahin Kasırgası: Uçuşlar ertelendi
GİRİŞ 03.10.2021 13:56 GÜNCELLEME 03.10.2021 20:57

İlgili açıklamada, uçuşların yeniden başlayacağı tarihe ilişkin hava durumuna göre "pazar akşamı ya da ikinci bir açıklamaya kadar" şeklinde bilgilendirme yapıldı.

SATTEKİ HIZI 139 KİLOMETREYE ULAŞTI

Kasırga merkezinin başkent Maskat'a yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta olduğu ve merkezde rüzgarın hızının saatte 139 kilometreye kadar ulaştığı belirtilen açıklamada, başkent ve Batıne vilayetinde sağanak yağışların devam ettiği bilgisi verildi.

Açıklamada, Maskat'ta kasırganın etkisi geçene kadar acil durumlar dışında ana yollar hariç cadde ve sokakların trafiğe kapatıldığı, bölgede su seviyelerinin yükseleceği tahmin edilerek, Nahda Hastanesinin tahliye edildiği, Karam bölgesindeki ticari bölgenin kapatıldığı kaydedildi.

Ayrıca Matrah vilayetinde etkili olan yağışlar nedeniyle su basması sonucu evlerinde mahsur kalan 10 kişi sivil savunma ekipleri tarafından kurtarıldı.

İKİ VİLAYETE TATİL İLANI

Sivil Havacılık Otoritesi dün Umman Denizi'ne bakan kıyılara doğru hareketini sürdüren Şahin Kasırgası nedeniyle iki vilayette 2 gün tatil ilan edildiğini açıklamıştı.

Umman Haber Ajansı da kasırga nedeniyle Zafar ve el-Vusta vilayetlerindeki kamu ve özel sektör çalışanları için tatil ilan edildiğini duyurmuştu.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Umman kıyılarına yaklaşan kasırganın olası etkilerine karşı ön önlemler yayınlarken, Suudi Arabistan da kasırgadan "dolaylı olarak" etkilenebileceğini açıklamıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Biden ve Macron'dan ortak açıklama: Putin'e flaş çağrı!
Ayçiçek yağı indirime girdi: Tarım Kredi Marketlerde Aralık ayı indirimleri başladı