İsrailli bakan: Filistin meselesini sonsuza kadar ihmal etmeyeceğiz

İsrail Dışişleri Bakanı Lapid, ülkesinin bazı Arap ülkeleriyle anlaşmalar yapmasının Filistin meselesini görmezden gelecekleri anlamına gelmediğini söyledi

İsrailli bakan: Filistin meselesini sonsuza kadar ihmal etmeyeceğiz
İsrailli bakan: Filistin meselesini sonsuza kadar ihmal etmeyeceğiz
GİRİŞ 06.10.2021 15:14 GÜNCELLEME 06.10.2021 15:14

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, hükümetinin er ya da geç Filistinlilerle olan ihtilafı çözmek için adımlar atacağına söz verdi.

Dün Kuzey Amerika Yahudi Federasyonları'nın yıllık konferansında konuşan İsrailli bakan, İsrail'in Ortadoğu'daki ülkelerle normalleşme anlaşmalarını genişletme arayışının Filistinlilerle yeniden barış görüşmelerini sürdürmenin yerini tutmayacağını söyledi.

"GELEN TEHDİTLERİ TAKİP ETMELİYİZ"

İsrail'in ABD gözetiminde BAE, Bahreyn ve Fas'la yeni ilişkiler kurmaya çalıştığını belirten Lapid, "Bu, Filistin meselesini sonsuza kadar görmezden geleceğimiz anlamına gelmiyor. Bu konu üzerinde çalışmalı ve her zaman kuzeyden Gazze ve Hizbullah'tan gelecek tehditleri takip etmeliyiz" şeklinde konuştu.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, ABD'deki Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu konuşmasında Filistin'e neredeyse hiç değinmemiş, şu sözlerle yetinmişti: "İsrailliler her zaman savaşı düşünerek uyanmıyor"

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Beşiktaş'tan Avrupa'ya puansız veda!
Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı'ndan kritik karar! O rakam düşürüldü