Ruslardan 'Türk İHA'larına çözüm bulamadık' çıkışı

Türk İHA'larının Dağlık Karabağ savaşından sonra Donbass'ta da önemli rol üstlenmeye hazır olduğunu ifade eden Rus basını, Rusya'nın İHA'lara karşı herhangi bir çözüm üretemediğini yazdı.

GİRİŞ 07.10.2021 09:07 GÜNCELLEME 07.10.2021 13:07
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Rus medyası, Moskova hükümetinin Ukrayna'nın satın aldığı Türk İHA'larına karşı nasıl önlemler alacağına ilişkin çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

"RUSYA, İHA'LARA ÇÖZÜM BULAMADI"

Türk İHA'larının Dağlık Karabağ savaşından sonra Donbass'ta da önemli rol üstlenmeye hazır olduğu ifade edildi. Analiz yazısında Rusya'nın İHA'lara karşı herhangi bir çözüm üretemediğinin altı çizildi.

"TÜRK İHA'LARININ BAŞARISI İNKAR EDİLEMEZ"

Türk İHA'larının son yıllarda büyük bir devrim yaptığını belirten analiz yazısında, "İHA'lar konusunda Türkiye birdenbire pazarda ilk beşe girdi. Türkiye'nin muharebe sahasında gösterdiği başarı ise inkar edilemez" ifadeleri kullanıldı:

"Türkler iki gün içinde Bahar Kalkanı Harekatı'nda İdlib yakınlarında 23 Suriye tankını, 23 kundağı motorlu silahı, 5 helikopteri ve bir dizi Pantsir-C1 top-füze sistemini imha etti. Osa uçaksavar füze sistemi, Tor hava savunma sistemi ve Strela-10 sistemleri Türk İHA'larına karşı çaresiz kaldı"

"AKINCI, ABD İHA'SINI GERİDE BIRAKTI"

Akıncı silahsız insansız hava araçlarının (SİHA) MQ-9 Reaper İHA'sına benzediğini belirten Rus medyası, "Akıncı, muharebe sahasında Amerikalı mevkidaşını bile geride bırakıyor" yorumunda bulundu.

KAYNAK: STAR.COM
YORUMLAR 18
 • Süleyman Yıldız 1 yıl önce Şikayet Et
  Şimdiye kadar hep hırsızlıkla yürüdüler
  Cevapla
 • 2023 Seçimleri 1 yıl önce Şikayet Et
  Birbirine benzemezler kaos ittifakının seçmen kitlesi yüzünden projeler tehlikede, Ceh-pe şimdiden Mavi Vatan terimine bile saldırmaya başladı, Sabetayist-Ermeni-Rum kriptolarının ittifak ettiği kaos ittifakı eğer 2023'de iktidar olursa bütün kritik ve stratejik savunma sanayi ve ekonomi projelerini tasmalarını tutan batılı efendilerinin emriyle yok edecekler, iptal edecekler. Ellerindeki sosyal medya ve fondaşmedya gücü ilede halkımızı yaptıkları hainliklerin doğru olduğuna inandıracaklar.. Maalesef şuan ellerindeki 7 milyonluk beyni masonlar tarafından yıkanmış Z kuşağı 2023
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  İHA lar tabiki çok önemli,yapanlara da helal olsun ama biz bu suriye bataklığına neden girdik,kaç tane askerimiz öldü,milyonlarca suriyeli ülkemize geldi,ne olacak bunun sonu bilmiyorum
  Cevapla
 • Haydar 1 yıl önce Şikayet Et
  chp gelince kapatacak fabrikasını merak etmeyin!
  Cevapla
 • PAYITAHT 1 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim ellerine bırakmasın,
  Cevapla
 • caylak 1 yıl önce Şikayet Et
  Iyi haber satislar artacak.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamaları
Son Dakika: PKK'ya yurt içi ve yurt dışında art arda darbe!