İtalya sokakları karıştı

İtalya'da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında bir süredir yürürlükte olan aşı veya test yaptırmayı ya da kısa süre öncesinde koronavirüs geçirmiş olmayı belgelendiren 'Yeşil Geçiş' sertifikası protesto edildi.

İtalya sokakları karıştı
İtalya sokakları karıştı
GİRİŞ 10.10.2021 09:53 GÜNCELLEME 10.10.2021 12:11
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Başkent Roma'da Popolo meydanındaki yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı mitingle başlayan gösteriler, protestocuların yürüyüşe geçmesiyle boyut değiştirdi.

Yürüyüş sırasında bir grup gösterici, İtalya Genel İş Konfederasyonu'nun (CGIL) genel merkezine saldırarak zarar verirken, kalabalık bir grup da başbakanlık sarayı Chigi'nin önüne kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında protestocular sık sık "Yeşil Geçiş'e hayır" ve "Özgürlük, özgürlük" şeklinde slogan attı.

POLİS İLE GÖSTERİCİLER ARASINDA ÇATIŞMA

Başbakanlığın önünde karşı karşıya gelen güvenlik güçleri ve göstericiler arasında yer yer arbede çıktı. Polis sıkça göz yaşartıcı gaz atarken, tazyikli su sıkarak protestocuları dağıtmaya çalıştı.

Polis, dağılmayan göstericilere akşam saatlerinde coplarla müdahale etti, protestocular da güvenlik güçlerine taş, şişe ve meşalelerle karşılık verdi.

Olaylarda hem polislerden hem göstericilerden yaralananlar oldu, bazı protestocular da gözaltına alındı.

Bu arada, başkentin dışında ülkenin ikinci büyük kenti Milano'da da sertifikaya yönelik protestolarda olayların çıktığı belirtildi.

 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Bitlisli 1 ay önce Şikayet Et
    Yıkılsın parçalansın kansız Avrupa daha beter olasız
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Renault'dan Türkiye'ye özel plan! Kararını açıkladı
Mehmet Acet yazdı: Akşener, adaylıktan vazgeçmiş değil!