ABD Afganistan toplantısına katılmıyor: Katılacak durumda değiliz!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, ABD’nin 20 Ekim’de Rusya tarafından Moskova’da düzenlenecek olan Afganistan konulu toplantıya katılmayacağını açıkladı.

ABD Afganistan toplantısına katılmıyor: Katılacak durumda değiliz!
ABD Afganistan toplantısına katılmıyor: Katılacak durumda değiliz!
GİRİŞ 19.10.2021 11:03 GÜNCELLEME 19.10.2021 11:03

ABD'nin Afganistan'daki operasyonlarında kullanmak için üs istediği Rusya'da gerçekleşecek Afganistan konulu toplantıya ABD katılmıyor. Çin, Pakistan ve Taliban heyeti de toplantıya katılacak.

'BU HAFTA KATILACAK DURUMDA DEĞİLİZ'

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price yaptığı açıklamada, ABD’nin 20 Ekim’de Rusya tarafından Moskova’da düzenlenecek olan Afganistan konulu toplantıya katılmayacağını duyurarak, "İleride bu foruma katılmayı dört gözle bekliyoruz, ancak bu hafta katılacak durumda değiliz" dedi.

ÇİN, PAKİSTAN VE TALİBAN FORUMA KATILACAK

Price, ABD’nin toplantıya katılmama nedeni olarak lojistik sorunları bahane ederek, Rusya liderliğindeki toplantının "yapıcı" olmasını beklediğini ifade etti. Çin ve Pakistan'ın da yer alacağı toplantıya Taliban’ın da bir heyet göndermesi bekleniyor.

Rusya’nın Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Afganistan meselesiyle ilgili Moskova’da 20 Ekim'de toplantı yapılacağını duyurarak, "Afganistan'daki değişen durum hakkında ortak bir tutum geliştirmeyi" hedeflediklerini ifade etmişti.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika... Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca'dan 5 maddelik açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere son dakika müjdeleri!