İsrail gazetesinden şaşırtan itiraf: Erdoğan'ın yeri doldurulamaz

İsrail'in en büyük gazetelerinden Haaretz'deki makalesinde Zvi Bar'el, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "imajını güçlendirerek ince bir çizgide yürümeye devam ettiğini" yazdı.

İsrail gazetesinden şaşırtan itiraf: Erdoğan'ın yeri doldurulamaz
İsrail gazetesinden şaşırtan itiraf: Erdoğan'ın yeri doldurulamaz
GİRİŞ 19.10.2021 15:22 GÜNCELLEME 19.10.2021 17:20
Bu Habere 105 Yorum Yapılmış

İsrail'de yayın yapan Haaretz gazetesinde Zvi Bar'el tarafından kaleme alınan makalede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "usta devlet adamı olarak yeri doldurulamaz" ifadeleri yer aldı.

Bar'el, "Erdoğan, üst düzey Amerikalı ve Rus yetkililer için sinir bozucu bir tehdit olan Suriye'de yeni bir askeri kampanya başlatmakla tehdit ederek milliyetçi söylemi yoğunlaştırıyor" görüşünü dile getirdi.

"İMAJINI GÜÇLENDİREREK İNCE BİR ÇİZGİDE YÜRÜMEYE DEVAM EDİYOR"

Erdoğan'ın 29 Eylül'de Soçi'de Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yaptığı görüşmeyi hatırlatan İsrailli yazar, şunları yazdı:

"Rusya, Türkiye'nin Suriye'deki askeri operasyonlarına karşı çıkıyor ve Rus jetleri Eylül ayı sonlarında Afrin yakınlarındaki Suriye yanlısı bir milis üssünü bombaladığında bunu açıkça ortaya koydu. Ancak Erdoğan, uluslararası sonuçları olan bölgesel krizler yaratabilecek tek lider olarak imajını güçlendirerek ince bir çizgide yürümeye devam ediyor. Bu ay 40 yeni F-16 savaş uçağı ve mevcut uçaklar için 80 modernizasyon kiti satın alması bekleniyor."

Yazar, "Ankara'nın Rus S-400 uçaksavar sistemlerini satın alması nedeniyle Türkiye ile yapılan büyük silah anlaşmalarına karşı çıkan Biden yönetimi ve ABD Kongresi'nin, Türkiye'nin talebini reddetmesi – ya da en sonunda ertelemesi – bekleniyor, ancak böyle bir karar Erdoğan'ın Rusya ile askeri bağlarını daha da yoğunlaştırmasına pekala yol açabilir" ifadelerini kullandı.

"YERİ DOLDURULAMAZ USTA BİR DEVLET ADAMI"

Bar'el yazısını "Erdoğan'ın süper güçler arasında oynadığı oyun, kendisini Türkiye'de yeri doldurulamaz bir usta devlet adamı olarak tanıtabileceği önemli siyasi mühimmatla donattı" ifadeleriyle sonlandırdı.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 105
 • Sevim 1 ay önce Şikayet Et
  Kurban olurum sana Erdoğan Bu vatana yaptığın hizmetler unutulmaz .Var ol hep başımızda ol
  Cevapla
 • Müslüman 1 ay önce Şikayet Et
  Müslümanlar kâfirlere karşı birlik olmalı hem ekonomide hem eğitimde hem askeri hem siyasi
  Cevapla
 • Dobra 1 ay önce Şikayet Et
  İsrail 2. Erbakan vakası yaşamak istemiyor. Bu yüzden tanıdığım düşmanla yola devam diyor.
  Cevapla
 • Vesaret 1 ay önce Şikayet Et
  Filistinli gençler hala sapanla mescidi aksayı savunmaya çalışıyorsa İsrail’in gölgesi tüm müslüman devlet adamlarını kuşatmış gibi sanki
  Cevapla
 • Ayse 1 ay önce Şikayet Et
  Hadi ordan
  Cevapla
 • 4321 1 ay önce Şikayet Et
  israili vurmak için elim çok kaşınıyor ama fırsat yokki allah yolunda cihad edelim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sayılı ülkede var! Türkiye de 'Yeni Süper Malzeme'yi üretmeye başladı
Omicron'da olağan dışı semptom (6 Aralık 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)