Torunlarını kurtarmak isteyen dede hayatını kaybetti

Ailesiyle Girit Adası’na tatile giden bir kişi, boğulma tehlikesi yaşayan torunlarını kurtarmak için girdiği denizde torunlarını kurtardıktan sonra boğuldu.

Torunlarını kurtarmak isteyen dede hayatını kaybetti
Torunlarını kurtarmak isteyen dede hayatını kaybetti
GİRİŞ 21.10.2021 18:18 GÜNCELLEME 21.10.2021 18:18

Ailesiyle birlikte İngiltere’den, Yunanistan’ın Girit Adası’na giden 61 yaşındaki Jonathan Smith, denizdeki 7 ve 10 yaşlarındaki torunlarının dalgalarla mücadele ettiği gördü. Torunlarını kurtarmak için denize atlayan Smith, onları kurtardıktan sonra dalgalı denizde gözden kayboldu. Adanın kuzey bölgesinde yer alan Gouves plajında yaşanan olayda ekipler, Smith’in cansız bedenine ulaştı.

Jonathan Smith’in uzun yıllar Kuzey Lanarkshire Meclisi’nde görev aldığı ve geçtiğimiz yıl görevinden ayrılarak İngiliz Ulusal Sağlık Servisi’nde çalışmaya başladığı öğrenildi.
Olay yerinde bulunan ve Smith’i kurtarmaya çalışan bir kişi ise, "Onu kıyıya çekmek için çok uğraştık fakat akıntı çok güçlüydü, yapamadık" dedi.
Dedeleri tarafından kurtarılan iki çocuğun hafif yaralandığı öğrenilirken, torunlarının dedelerini ‘kahraman’ olarak nitelendirdikleri öğrenildi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
14 kişinin hayatını kaybettiği yangın faciasından kurtulanlar dehşet anlarını anlattı
Şaşırtan 'Kassam' iddiası: İsrail dünyaya ilan edecek