Büyükelçiliklerin geri adımına Cumhurbaşkanlığı'ndan ilk değerlendirme

ABD başta olmak üzere 10 ülkenin büyükelçiliğinden yapılan Osman Kavala açıklamasına geri adım geldi. Büyükelçiliklerin geri adımı, Cumhurbaşkanlığınca olumlu karşılandığı ifade edildi.

GİRİŞ 25.10.2021 16:26 GÜNCELLEME 25.10.2021 23:00
Bu Habere 190 Yorum Yapılmış

Büyükelçilerin skandal 'Kavala' sözlerinden geri adım atmalarının ardından Cumhurbaşkanlığı'ndan ilk açıklama geldi. Yapılan açıklamada Büyükelçilerin tutumunun Başkan Erdoğan tarafından olumlu karşılandığı belirtildi.

ABD'nin ve bazı ülke büyükelçiliklerinin Osman Kavala'yla ilgili açıklamalarından geri atması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından olumlu karşılandı.

AA'nın Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından aldığı bilgiye göre, ABD'nin ve bazı ülkelerin Ankara büyükelçiliklerinin Viyana Sözleşmesinin 41. maddesine ilişkin yaptıkları açıklama, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından olumlu karşılandı.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "ABD, 18 Ekim tarihli açıklamaya ilişkin bazı sorunların yöneltilmesi vesilesiyle, Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesi'nin 41. maddesine riayet etmeyi teyit eder." ifadesini kullanmıştı.

Sözleşmeye ilişkin aynı ifadeleri Kanada, Finlandiya, Danimarka, Hollanda, İsveç, Norveç ve Yeni Zelanda'nın Ankara büyükelçilikleri de resmi hesaplarından paylaşmış ya da retweet etmişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 190
 • Kâmil 11 ay önce Şikayet Et
  Allah seni başımızdan eksik etmesin baskan.
  Cevapla
 • Hacivat 11 ay önce Şikayet Et
  10 büyük elci sinir disi edilmeli
  Cevapla
 • muhteşem 11 ay önce Şikayet Et
  geri adım dediğin böyle dolambaçlı kelimelerle olmaz,yaptırımını uygularsın,özürlerini de açıkça beyan ederlerse kabul edersin olur,biter..!
  Cevapla
 • gardaaş 11 ay önce Şikayet Et
  aynen gadaş
  Cevapla
 • Akıl 11 ay önce Şikayet Et
  Kriz ve gerilimden nemalanan abdullah gül ve avaneleri bu siyasi başarıdan sonra ne durumdalar merak ediyorum ateş ölçer lazımsa getirelim beyler uhahahaha
  Cevapla
 • Mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  Bu kadarla kalınmamalı bedel ödemeli bu 10 tane sünepe oldu bittiye getirmemeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
"Boğulursunuz" diyen FETÖ'cü Fuat Avni'nin ibretlik anları
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve memur maaşlarına zam açıklaması