Pfizer'ın CEO'su sert konuştu: Milyonların katili oldular, açıkça suç işleniyor

BioNTech ile Kovid-19 aşısı üreten Pfizer'in CEO'su Albert Bourla, Kovid-19 aşısı hakkında yanlış bilgi yayan kişilerin suçlu olduğunu ve bu yaptıklarının milyonlarca yaşama mal olduğunu söyledi.

Pfizer'ın CEO'su sert konuştu: Milyonların katili oldular, açıkça suç işleniyor
Pfizer'ın CEO'su sert konuştu: Milyonların katili oldular, açıkça suç işleniyor
GİRİŞ 11.11.2021 05:59 GÜNCELLEME 11.11.2021 08:40
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Pfizer CEO'su Albert Bourla, Washington DC merkezli bir düşünce kuruluşu olan Atlantic Council'in CEO'su Frederick Kempe ile salı günü yaptığı konuşmada, küçük bir grup insanın aşıyla ilgili endişeleri olanları yanlış yönlendirmek için bilerek yanlış bilgi servis ettiğini söyledi.

İKİ GRUP DA KORKUYOR

Bourla, iki tür insan olduğunu söyledi; Aşılanmış insanlarla Aşı konusunda şüpheci olanlar. Ve iki kesim de korkuyor. Pfizer CEO'su, "Aşı olanlar, hastalıktan korkuyorlar ve aşı olmayan kesimin kendileri için riski artırdığına inanıyor. Aşı olmayanlar ise, aşıdan korkuyorlar ve aşı yaptırmaları için baskı yapan insanlara kızgınlar" diye ekledi.

TÜM ÇABALARA RAĞMEN YANLIŞ BİLGİ AKIŞI SÜRÜYOR

Pandeminin başlangıcından bu yana sosyal medya platformlarını saran yanlış bilgiler, aşıların ve Kovid-19'un arkasında duran modern bilime karşı şüphe uyandırdı.

Eylül ayında YouTube yanlış bilgilendirmeyi engelledi ve aşı karşıtı içeriği yasakladı ancak son raporlara göre aşı ile ilgili yanlış bilgiler çevrimiçi platformlarda yayılmaya devam ediyor.

TEK ENGEL AŞI TEREDDÜTÜ

4 Kasım itibariyle, ABD'de yaklaşık 427 milyon aşı uygulandı ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından toplanan verilere göre, ABD nüfusunun yaklaşık yüzde 58.2'sini oluşturan 193 milyondan fazla insan tam olarak aşılandı.

Bourla, nüfusun geri kalanının Kovid-19'a karşı aşılanmasıyla hayatın birçok insan için normale dönebileceğine inandığını söyledi. Bourla, "Yeni yaşam biçimi ile mevcut yaşam biçimi arasında duran tek engel aşı konusunda tereddüt etmektir" dedi. 

YORUMLAR 3
 • HIZIR İlyas HASTA 1 yıl önce Şikayet Et
  AŞI OLMAYANLARIN DİRENCİ DÜŞÜK OLDUĞU İÇİN ÖLÜYOR. Virüs bulaşmasa sıkıntı yok
  Cevapla
 • Korkutucu 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar mason baronlar dünyaya bunlar düzenliyor yeni dünya düzeni dediklerinin yüksekte ilk 10 a girer bu yunan birde bir türk var ahmet isminde gizli milyarder rockefellerin brockeri amerikan türk bir kitapta okuduydum. Dünya derin devleti dedikleri toplumsal etkilenme dedikleri olaylar o dolardaki piramitin en tepedeki zombiler bunlar.
  Cevapla
 • Urfali 1 yıl önce Şikayet Et
  Deney statusunde olan bir asi asi degildir.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İnanması zor olsa da bu kareler tamamen gerçek!
Son dakika... ABD'den yeni 'Türkiye' açıklaması: Büyük risk istemiyoruz...