Bir ilk: ABD-Çin gerilimi denizaltına indi!

Japonya ile ABD, Çin'in askeri varlığını artırdığı Güney Çin Denizi'nde "ilk kez bir denizaltının da yer aldığı" ortak askeri tatbikat düzenledi. Anti-denizaltı talimlerini kapsayan tatbikata ABD bir destroyer ve devriye uçağı ile katıldı.

Bir ilk: ABD-Çin gerilimi denizaltına indi!
Bir ilk: ABD-Çin gerilimi denizaltına indi!
GİRİŞ 17.11.2021 09:01 GÜNCELLEME 17.11.2021 09:05

Japonya Deniz Öz Savunma Kuvvetleri (MSDF), ABD Donanması ile Güney Çin Denizi'nde ortak askeri tatbikat düzenlediğini bildirdi.

Buna göre, Japonya'nın iki destroyer ve bir devriye uçağı ile katıldığı tatbikata, ilk kez MSDF'ye ait denizaltı da gönderildi.

Çin'den ABD'ye: Güney Çin Denizi'nde çarptığın 'bilinmeyen nesneyi' açıklaÇin'den ABD'ye: Güney Çin Denizi'nde çarptığın "bilinmeyen nesneyi" açıkla

ABD'den Çin’in anakarası ve karasularında 2 binden fazla casusluk girişimi!ABD'den Çin’in anakarası ve karasularında 2 binden fazla casusluk girişimi!

MSDF, tatbikatın "ABD ve Japonya'nın Güney Çin Denizi'nde ilk kez bir denizaltının da katılımıyla düzenlediği askeri tatbikat" olduğuna işaret etti.

Kamu yayıncısı NHK, bölge genelinde anti-denizaltı talimlerini kapsayan tatbikata ABD'nin ise birer destroyer ve devriye uçağı ile katıldığını bildirdi.

Bölgede artan Çin askeri varlığına dikkati çeken kamu yayıncısı NHK, ortak tatbikatın, Japonya-ABD ittifakı kapsamında "Serbest ve Açık Hint-Pasifik Vizyonu"nu hedeflediğini aktardı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı duygulandıran hediye!
Çaldıkları motor başka hırsızlar tarafından çalındı!