Pfizer'in eski çalışanı aşı sıralarını çaldı

ABD'li ilaç şirketi Pfizer, işten ayrılan bir çalışanını, koronavirüs aşısı ve diğer ilaçlarla ilgili ticari sırlar da dahil olmak üzere çok sayıda gizli belgeyi elden çıkarmak ve örtbas etmeye çalışmakla suçladı.

GİRİŞ 25.11.2021 16:36 GÜNCELLEME 25.11.2021 17:34
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Alman Biontech firmasıyla ortak koronavirüs aşısı üreten ABD merkezli ilaç devi Pfizer, çok sayıda gizli belgenin eski bir şirket çalışanı tarafından çalındığını iddia etti.

12 BİN DOSYAYI SIZDIRDI

Russian Today'de yer alan habere göre, Chun Xiao Li, Pfizer dökümanlarını içeren Google Drive hesabına 12 bin dosya yükledi. Ekim ayının sonlarına doğru bu dosyaları kendi özel cihazına aktardı.

Şirketten yapılan açıklamada, Li'nin ele geçirdiği çok sayıda belge olduğu ancak Pfizer'in Li'nin sahip olduğu ticari sır ve gizli bilgilerin tam kapsamını henüz anlamadığı bilgisi verildi.

AŞI SIRLARINI ÇALDI

Pfizer ayrıca Li'nin kimliği belirsiz 5 suç ortağıyla çalıştığını ve hatta şirketin güvenlik ekibini yanıltmak için bir "sahte dizüstü bilgisayar"kullanacak kadar ileri gittiğini iddia etti.

Şirket, belge soygununu keşfettikten sonra, Li'nin e-postalarını, dosya erişimini ve şirket tarafından verilen dizüstü bilgisayarındaki web etkinliğini gözden geçirdiğini ve rakip bir ilaç firması Xencor ile bir iş fırsatı hakkında görüşmelerde bulunduğunu tespit ettiğini söyledi.

YORUMLAR 2
  • Vakit geldi. 1 yıl önce Şikayet Et
    abd şeytanı yıllarca dünyada l özellikle müslümanların yaptıkları projeleri hepsini çaldılar bu uğurda nice bilim adamlarınızı şehit ettiler bundan sonra belliki yahudi güdümlü abd projeleri gizli kalamayacak..
    Cevapla
  • toto 1 yıl önce Şikayet Et
    bir de bunun ters yönde yapıldığını düşünün. şişenin içindeki formülün yerine dışarıdan gönderilen bir formül konuyor. sonrasında yeni üretimler yeni formülle yapılıyor. böyle laçka olduysa bu iş ağlanacak halimiz var
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Altılı masanın yeni sistemine tepki yağıyor! 'Bu apaçık bir darbedir'
Çocuklarda Strep A alarmı: Şu ana kadar 6 çocuk öldü!