Hafter'in adaylığına yapılan itiraz kabul edildi

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı milislerin lideri Halife Hafter'in, ülkede 24 Aralık'ta yapılması planlanan başkanlık seçimleriyle ilgili adaylık başvurusuna yapılan itiraz kabul edildi.

Hafter'in adaylığına yapılan itiraz kabul edildi
Hafter'in adaylığına yapılan itiraz kabul edildi
GİRİŞ 01.12.2021 02:35 GÜNCELLEME 01.12.2021 02:38
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Libya merkezli "February" televizyon kanalının haberine göre, Zaviye Mahkemesi İtiraz Komisyonu, Hafter'in adaylık başvurusu ile ilgili itirazı kabul ederek, durumuna ilişkin inceleme başlatılmasını kararlaştırdı.

İtirazın kabulü Hafter'in adaylığının iptali anlamına gelmiyor. İtirazı ve adayların avukatlarının gerekçelerini değerlendiren mahkeme, sonucu Yüksek Seçim Komisyonuna bildiriyor. Adayların başvurusunun iptal veya kabulü Yüksek Seçim Komisyonunun yetkileri arasında yer alıyor.

DİBEYBE'NİN ADAYLIĞINA YAPILAN İTİRAZ DA KABUL EDİLMİŞTİ

Libya Yüksek Seçim Komisyonu, 24 Kasım'da 98 adaydan 25'ini farklı sebeplerden dolayı elemiş ve 73 adayın başvurusunun prensipte kabul edildiğini duyurarak itiraz sürecinin başladığını açıklamıştı.

Trablus Temyiz Mahkemesi, 28 Kasım'da Libya Ulusal Birlik Hükümeti (UBH) Başbakanı Abdulhamid Dibeybe'nin adaylığına yapılan itirazı kabul etmiş ve inceleme başlatmıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • İsmet 2 yıl önce Şikayet Et
    Dibeybe'nin seçime girmesi doğru karar olmuş. Çünkü ülkesine sahip çıkmış ve zor zamanlarında doğru tarafta yer almış bir kişi. Hafter sadece askeri okul öğrencilerinin bombalanmasından sorumlu olduğu için bile seçimlere girmesine izin verilmemesi gerekir. Kendi halkına karşı suç işleyen bir haine nasıl tahammül edilecek.
    Cevapla
  • Mehmet polat 2 yıl önce Şikayet Et
    Halter aday mı olmuş ülke yönetimine ne komik ve yüzsüzlük yüksek seçim kurulunun bu kişinin adaylığını kabul etmesi bir hatta yahu bu bir satılık köpek yaa kendi ülkesini dış güçlere altın tepside yemelerine sunan bir vatan haini yaaaa
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Olası Lübnan-İsrail savaşı GKRY'ye sıçrar mı? Bakan Fidan'dan bomba sözler
Yelek krizi sonrası Arda Güler'den ilk hamle geldi