Aşısız babanın çocuğunu ziyaret hakkı elinden alındı

Kanadalı bir yargıç, ebeveynin COVID-19 aşısı olmadığı için çocuğun yararına olmadığını savunarak bir babanın ziyaret haklarını geçici olarak elinden aldı.

Aşısız babanın çocuğunu ziyaret hakkı elinden alındı
Aşısız babanın çocuğunu ziyaret hakkı elinden alındı
GİRİŞ 14.01.2022 12:48 GÜNCELLEME 14.01.2022 15:48
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Quebec Yüksek Mahkemesi Yargıcı Jean-Sebastien Vaillancourt, babanın paylaştığı aşıyı eleştiren çok sayıda sosyal medya gönderisini not aldı ve bunun babanın sağlık kurallarına gerçekten uyup uymadığına dair şüphe uyandırdığını söyledi.

Vaillaincourt kararında, ziyaret eksikliğinin geçici olduğunu ve Omicron varyantı nedeniyle artan vakalara yanıt olarak olduğunu yazdı.

Çocuğun babasını görmesi "normalde" çocuğun yararına olsa da, hakim, aşılanmamışsa ve mevcut durumda sağlık önlemlerine karşıysa onunla temasa geçmenin çocuğun yararına olmadığına karar verdi.

ZİYARETE AŞI ŞARTI

Baba aşı olmayı seçmedikçe ziyaret hakları şubat ayına kadar askıya alındı.

Karar, babanın tatil sezonunda daha fazla ziyaret için aralık ayı ortasında yaptığı başvurusuna yanıt olarak geldi. Ancak daha sonra COVID'e karşı aşılanmadığı ortaya çıkınca aşı karşıtı komplo teorisyeni olmakla suçlandı ve anne mahkemeye endişelerini bildirdi.

Baba mahkemede aşı hakkında "çekinceleri" olduğunu, çocuğun iki doz aşı aldığı dile getirdi. Ancak hakim bunun virüse karşı yeterli koruma sağlamadığını iddia etti. Kararında, Omicron'un çok bulaşıcı olması nedeniyle korumanın esasen geçersiz olduğunu söyledi.

 

ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Enver Yalcin 5 gün önce Şikayet Et
    Hukuk kapitalizmin hşzmetinde....zalimler..kamserv.b hastalıkların sebebi olan kımyasalları ve onları kullananları,alkol ve sigara satıcı ve kullanıcılarını cezalandırsalar eger samimiyselersahtekar zalimler..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Turkovac için yeni çalışma: Dünyada ilk olacak
Zincir marketlerin kurduğu sistem deşifre oldu! İşte 'Topla-Dağıt Karteli'nin detayları