Pakistan, S-400'leri durdurmak için Türkiye'den SİHA satın alabilir

Hindistan'ın S-400'leri Pakistan sınırına konuşlandıracak olmasını değerlendirenler, İslamabad yönetiminin bu kapsamda Türkiye'den Bayraktar TB2 İHA'sını satın alma seçeneğine sahip olduğunu söyledi.

GİRİŞ 21.01.2022 12:29 GÜNCELLEME 21.01.2022 12:46
Bu Habere 75 Yorum Yapılmış

Hindistan'ın yeni aldığı S-400 hava savunma sistemlerinin ilk partisi, 2022'nin Nisan ayına kadar hizmete girecek. Sistemler, Hindistan'ın Pakistan sınırındaki Pencap eyaletine götürüldü.

Hindistan'ın S-400'leri aktif edeceği tarih belli olduHindistan'ın S-400'leri aktif edeceği tarih belli oldu

Peki sınırına S-400 konuşlandırmaya hazırlanan Hindistan'a karşı Pakistan nasıl önlemler alabilir?

Rus yapımı S-400 hava savunma sistemleri

PAKİSTAN'IN S-400'E KARŞI ALABİLECEĞİ TEDBİLER

Uluslararası Kriz Grubu adına çalışan gazeteci Farzana Shah, The EurAsian Times'a yaptığı açıklamada, Hindistan'ın S-400 satın almasının Delhi'nin bölgedeki askeri gücünü yansıtma çabasının bir yansıması olduğunu belirterek, "S-400'lerle Hindistan'ın kabiliyetleri artacak. Ve Pakistan bunun farkında. Çünkü bu satın alma önceden biliniyordu" ifadelerini kullandı.

BAYKAR üretimi Bayraktar TB2 İHA

BAYRAKTAR TB2 ALMA SEÇENEĞİNE SAHİPLER

Global Defense Insight'ın Genel Yayın Yönetmeni Pakistanlı gazeteci Seyid Ali Abbas ise, Pakistan'ın envanterinde halihazırda S-400'lerle baş edebilecek yeteneklerin olduğunu söyledi.

Başka teknolojilerin de Pakistan'ın işine yarayabileceğini belirten Abbas, "Pakistan S-400'lere karşı, yerli İHA'larının yanı sıra, kendini çok sayıda savaş alanında kanıtlamış Bayraktar TB2'leri satın alma seçeneğine de sahip" dedi.

Pakistan'ın Türkiye'den SİHA satın almak istediği ve aynı zamanda Ankara ile zaten güçlü olan ikili işbirliğini derinleştirmeye çalıştığı biliniyor.

YORUMLAR 75
 • abdullah 3 ay önce Şikayet Et
  S-400 ler saldırı silahı değildir. eğer pakistan hindistana roket yada uçakla saldırmıyorsa hindistandan korkmalarına gerek yok. öyle durup duruken bir yere ateşleyemezsin. sadece bir hava aracı yada rokete karşı otomatik ateşlenir. kimse bunu dile getirmemiş , yada haberi yazanlar epey cahil yada haberde tercüme hatası var. hindistanın elinde başka roketler vardır mutlaka onlara karşı bir savunma sistemi istiyorsa o başka. o zaman hisar-o, siper gibi silahlarımız var onlar da henüz hazır değil. dışarıya verecek, satacak durumda değiliz. ama ilerde neden olmasın ilk önce pakistan gibi müttefiklerimize satarız zaten..
  Cevapla
 • Diyarbekirli 4 ay önce Şikayet Et
  Pakistan kardeşimiz
  Cevapla
 • 1 Kayseri'li 4 ay önce Şikayet Et
  Keşmir de 5 milyon Babür Han'ın torunu Türk oğlu Türk yaşıyor , Pakistan yine Babür Han'ın torunları ,soyadları çoğunun khan ( han) PAKİSTAN Bizim öz kardeşimiz NE KADAR SİHA LAZIMSA VERİN PARA DA ALMAYIN
  Cevapla
 • Mustafa 4 ay önce Şikayet Et
  Dava aynı dava bugün ona yarın bize işgale uğrasak iran mı ırak mı suriyemi arabistan mı arkamızda duracak Azerbaycan nasıl desteklendiyse Pakistan da desteklenmelidir
  Cevapla
 • Temel 4 ay önce Şikayet Et
  Doğru adım bir de savac da ilk safa inekleri koyar ise üstünlük sağlar india ineklere yapar iken vurursun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Adana'da Başkan Erdoğan coşkusu! On binler akın etti!
Erdoğan telefonda görüştü! İsveç'e üyelik şartı! Finlandiya'dan geri adım